Śląsk: Powiatowy Festiwal Ślonskigo Jodła

0
201

W niedzielę, 26 września 2021 r. w restauracji Leśna Perła w Rudzińcu odbyło się niezwykłe wydarzenie związane z promocją śląskiej kuchni i godki – Powiatowy Festiwal Ślonskigo Jodła, którego pomysłodawczynią była Regina Wieczorek.

W ramach wydarzenia uczestnicy mogli posłuchać Bernadety Kowalskiej z członkami zespołu, godki Teresy Szymońskiej, opowieści Remigiusza Rączki i Marka Szołtyska. Wydarzenie to obfitowało także w liczne degustacje m.in. żuru na maślonce, makówek, szpajzy orzechowy, kołocza, tortu itp.

O wszystkie deustacje zadbały: restauracja Leśna Perła oraz KGW Rudziniec, Łany, Sarnów, Żernica oraz Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich w Bojszowie. Uczestniczki konkursu startowały w konkursie w dwóch kategoriach: I miejsce w kategorii ślonskie danie zdobyło KGW Łany, które także uzyskało nagrodę publiczności. W kolejnej kategorii tj. ślonki maszkyt I miejsce zajęły Panie z KGW Żernica, II miejsce Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich w Bojszowie, III miejsce KGW Sarnów oraz wyróżnienie KGW Rudziniec.

Gratulujemy!

Na festiwalu obecni byli również przedstawiciele Samorządu Powiatu Gliwickiego w osobach m.in.: Waldemara Dombka, starosty gliwickiego, Teresy Szymońskiej i Małgorzaty Szymańskiej, radnych Rady Powiatu Gliwickiego.

Materiał udostępniamy dzięki uprzejmości Reginy Wieczorek.

Info: Powiat Gliwicki

foto: Gregor Swinka

Rudziniec:

Nasze Panie z KGW Rudziniec wystawiły się na Powiatowym Festiwalu Ślonskiego Jodła w Restauracja Leśna Perła ❗️

Przygotowały TORT w ramach kategorii Ślonski Maszkyt 🎂 za który otrzymały 🏅wyróżnienie.

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim Paniom (KGW: Łany, Sarnów, Żernica oraz Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich Bojszów) miejsc oraz wyróżnień, a także pysznych smakołyków i dań 🥙🥗🍰

Nie potrafimy doczekać się kolejnych, Takich inicjatyw, a organizatorom Pani Regina Wieczorek oraz Restauracji Leśna Perła GRATULUJEMY wspaniałego przedsięwzięcia 👏🏻

Do zobaczenia za rok! ☺️
____________________________________
#Rudziniec #KGW #FestiwalSlonskiegoJodla