Skierniewice/Knurów: Pietrykowska zdobywa srebro na Mistrzostwach Europy!

0
147

Justyna Pietrykowska reprezentująca barwy UKS Eugen Knurów

zajmując drugie miejsce w wyciskaniu sztangi leżąc wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Europy, które odbywają się w Skierniewicach. W Trójboju Siłowym Klasycznym knurowianka z wynikiem 332,5kg zajęła w końcowej klasyfikacji czwarte miejsce niewiele tracąc do podium.

Pietrykowska w przysiadzie zaliczyła trzy podejścia (100kg, 107,5kg i 112,5kg). Równie dobrze poszło zawodniczce Eugenu Knurów w wyciskaniu sztangi leżąc, gdzie zajęła drugie miejsce (77,5kg, 82,5kg i 85kg). W martwym ciągu Pietrykowska spaliła jedynie ostatnią próbę atakując podium w końcowej klasyfikacji (130kg, 135kg, 140kg-próba spalona).

W przysiadzie i wyciskaniu sztangi Justyna Pietrykowska pobiła swoje rekordy życiowe. Knurowianka startowała w kategorii SubJunior -76kg i co warte zaznaczenia była najmłodszą zawodniczką w stawce.

To nie koniec emocji związanych z występami zawodników Eugenu Knurów na Mistrzostwach Europy w Trójboju Siłowym Klasycznym. W najbliższy poniedziałek, 28 listopada o godzinie 10:00 w kategorii Junior -63kg do zmagań przystąpi inna reprezentantka knurowskiego klubu – Martyna Wystemp.

Mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym Klasycznym w Skierniewicach potrwają do 4 grudnia. O medale walczy aż 578 zawodników z całej Europy, w tym 50 reprezentantów Polski.

AW

Fot. Europejska Federacja Trójboju Siłowego/Katarzyna Dzieżok