Miniony czwartek w Czerwionce-Leszczynach upłynął pod znakiem sportu i siatkówki.

Już od początku ubiegłego tygodnia w szkołach z terenu Czerwionki-Leszczyn gościł Puchar Mistrzostw Świata 2018. Statuetka, która we wrześniu po raz kolejny trafiła w ręce reprezentacji Polski, mierzy nieco ponad 42 centymetry i waży 9 kg. Wykonana jest z 12 indywidualnych części, symbolizujących zawodników, które łączą się, by stworzyć kształt piłki we wnętrzu struktury. Wyjątkowy puchar podziwiać mogli nie tylko uczniowie – w czwartek mógł to zrobić każdy, kto w godzinach od 9.00 do 11.00 oraz od 15.00 do 17.00 odwiedził halę sportową Miejskiego Ośrodka Kultury w Czerwionce-Leszczynach.

Puchar towarzyszył również spotkaniu, w którym uczestniczyli uczniowie szkół z terenu Czerwionki-Leszczyn. Po ubiegłorocznym spotkaniu z Sebastianem Świderskim, w tym roku młodzież miała okazję spotkać się z Grzegorzem Kosokiem – kapitanem drużyny Jastrzębskiego Węgla oraz Dawidem Konarskim, grającym na pozycji atakującego zarówno w Jastrzębskim Węglu, jak i reprezentacji Polski. „Życzę Wam przyjemnych wrażeń, ale również tego, żeby dzisiejsze spotkanie było dla Was wyjątkową lekcją. Słuchajcie uważnie naszych gości, zadawajcie im pytania, ponieważ z pewnością mają dla Was wiele cennych rad i wskazówek” – mówił Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, zwracając się do zebranych uczniów.

Siatkarze opowiedzieli o początkach swojej kariery, największych dotychczasowych sukcesach, odpowiadali również na zadawane im pytania. Nie zabrakło również rad dla każdego, kto chciałby zająć się sportem, zarówno profesjonalnie, jak i amatorsko. „Zawsze najtrudniejszy jest pierwszy krok, dlatego najważniejsza jest wiara w siebie i własne możliwości” – mówił Grzegorz Kosok. „Wyzwaniem dla każdego będzie już samo zapisanie się na dowolne zajęcia sportowe – siatkówkę, koszykówkę pływanie czy jakąkolwiek inną dyscyplinę. Sam się tego bałem, i na pewno na początku nie będzie to łatwe. Ważna jest również praca nad swoimi osiągnięciami, ale także nad tym, aby nie stracić zapału do sportu” – podkreślił Dawid Konarski.

Po południu siatkarze spotkali się również z uczestnikami Turnieju Piłki Siatkowej. Na boisku zmierzyły się ze sobą reprezentacje Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, ZDiSK-u, nauczycieli ZHP w Czerwionce-Leszczynach oraz radnych Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach. Chociaż zacięta walka o zwycięstwo trwała do ostatnich chwil turnieju, ostatecznie wyniki prezentowały się następująco:

1. ZDiSK
2. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
3. Nauczyciele ZHP Czerwionka-Leszczyny
4. Radni Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach

Zmagania na boisku oklaskiwali Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, Przewodniczący Rady Miejskiej Bernard Strzoda, Sekretarz Urzędu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Justyna Domżoł, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czerwionce-Leszczynach Michał Cichoń oraz Radni Rady Miejskiej.

Info: czerwionka-leszczyny.pl