ŚBOT: Podsumowanie akcji łączenia na Święta

0
413

Podsumowanie akcji łączenia na Święta

 

Blisko 60 rodzin wirtualnie połączyli na Święta Bożego Narodzenia żołnierze 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej.
Terytorialsi zorganizowali wideo połączenia pomiędzy osobami starszymi przebywającymi w szpitalach i placówkach opiekuńczych oraz osobami starszymi mieszkającymi z dala od rodzin
a ich bliskimi.

 

Projekt „Łączymy na święta” odpowiadał na potrzeby seniorów, którzy z powodu choroby lub izolacji, lub strachu przed zakażeniem  mają ograniczony kontakt z rodziną i bliskimi. Dzięki wsparciu żołnierzy mogli oni spotkać się z najbliższymi poprzez wideo połączenia.

71-letnia Pani Barbara, przyznaje że ta akcja była jej bardzo potrzebna.

– Dla mnie Boże Narodzenie to magiczny czas i dzięki Wam mogłam choć przez chwilę w te święta być z rodziną. To niesamowite, że macie tyle serca dla innych i tak pomagacie, takim osobom jak ja. Żaden sąsiad ani nikt tu w okolicy by mi tyle nie pomógł, nie poświęcił tyle czasu ile Wy poświęciliście żebym mogła zobaczyć rodzinę. – podkreślała Pani Barbara z Orzesza.

 

    Żołnierze, którzy pomagali w święta wirtualnie połączyć się rodzinom przyznają, że i dla nich było to niezwykłe przeżycie. 

 

– To były bardzo wzruszające widzieć szczęście tych ludzi, którzy choć poprzez wideo połączenie mogli być z sobą w tym niezwykle ważnym i rodzinnym czasie. W takich chwilach widać jak bardzo potrzebna jest nasza służba i ile dobrego możemy zrobić choćby takimi z pozoru małymi gestami. – dodaje szer. szer. Bartosz Siara

 

Akcja „Łączymy na święta” to kolejna aktywność wojska w ramach operacji „Trwała Odporność”, której celem jest ograniczanie skutków transmisji koronwirusa i wsparcie walki z pandemią. 

info: śbot