Samoobsługowa stacja do naprawy rowerów stanęła przy Starostwie Powiatowym w Gliwicach

0
887

Stacja do naprawy rowerów pod nazwą Cyklo-Majster stanęła obok wiat rowerowych na parkingu przed głównym wejściem do Starostwa Powiatowego w Gliwicach (od strony ulicy Zygmunta Starego). Dzięki wyposażeniu w najbardziej popularne i niezbędne narzędzia umożliwia samodzielne, sprawne zreperowanie przedziurawionej dętki, napompowanie opony(niezależnie od rodzaju wentyla), wykonanie regulacji siodełka lub też hamulców itp. naprawczych czynności.

Stacja jest ogólnodostępna. Można z niej korzystać w godzinach urzędowania starostwa – ewentualnie po godzinach pracy urzędu za zgodą ochrony obiektu. Sprzęt naprawczy został zamontowany na przedłużonych metalowych linkach w celu zabezpieczenia przed ewentualną kradzieżą. Linki są na tyle długie, że umożliwiają swobodne posługiwanie się urządzeniami Cyklo-majstra. Aby ułatwić wykonanie tego typu działań na stacji naprawczej CYKLO MAJSTER istnieje możliwość zawieszenia roweru. Pomocna cyklistom może okazać się również fachowa porada w postaci pomocnych filmików instruktażowych, którą uzyskać można poprzez zeskanowanie kodu QR znajdującego się na obudowie stacji.

Stacja naprawcza rowerów Cyklo Majster, którą dla starostwa za symboliczną złotówkę przekazała firma Budotechnika Sp. z o.o. z Pilchowic jest z pewnością dogodnym i co ważne bezpłatnym sposobem na szybką i bezproblemową naprawę roweru w przestrzeni publicznej. Zyskujące na popularności rozwiązanie dzięki małym gabarytom, uniwersalnemu zastosowaniu oraz niskiej cenie coraz częściej znaleźć można w okolicach dróg rowerowych, urzędów, obiektów użyteczności publicznej, szkół, hipermarketów, skwerów, parków, placów jak również dużych firm prywatnych. Warto więc pamiętać gdzie znajdują się tego typu urządzenia jak Cyklo Majster planując kolejną rowerową wycieczkę. Dzięki temu może okazać się, że drobną awarię usuniemy sami bez konieczności wizyty w specjalistycznym serwisie.