Rytmiczny weekend w Gliwicach

0
1036

Gliwice na 2 dni wypełnią się znakomitą muzyką początkujących wokalistów, a widzowie za wstęp nie zapłacą ani złotówki.

Co to za wydarzenie?

To Festiwal Rytm organizowany od 9 lat, który umożliwia początkującym wokalistom i muzykom występ na profesjonalnej scenie. Artyści zjeżdżają się z całego kraju, a jurorzy będący uznanymi ludźmi świata kultury i sztuki oceniają ich występy i na tej postawie wyłaniany jest zwycięzca. W najbliższy weekend zmierzy się 30 osób. To najlepsi z najlepszych, wybrani w trakcie całorocznych przesłuchań, którzy przybędą do nas z każdego zakątka kraju.

W trakcie wydarzenia można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach wokalnych, które w piątek i sobotę rozpoczynają się o godz. 14.00 i potrwają do 15.00. Finały w piątek i sobotę rozpoczynają się o godzinie 16.00 w Mrowisku przy ul. Pszczyńskiej 85.

Występy początkujących wokalistów uświetnią profesjonalni muzycy. W piątek o 18.00 wystąpi Maciej Pawlak, artysta kochający śpiew, oraz Mariko Zebzda Jukimura, koncertująca w całym kraju, dla której scena to drugi dom, a śpiew to jej drugie imię.

W sobotę o 18.00 wystąpi Sylwester-Targosz Szalonek, tenor znany z polskich i światowych scen, wszechstronnie uzdolniony i pełen dobrej energii, a także zespół Chwila Nieuwagi, który zdobywa serca młodych widzów. Z zupełnie
innym repertuarem zaprezentuje się Kamil Roch Karolczuk, tenor znany z polskich i zagranicznych scen, oraz wspólnie z nim – Naira Ayvazyan.

Cała akcja to świetna okazja do poznania młodych artystów, którzy w niedalekiej przyszłości mają szansę stać się znanymi gwiazdami. Kilka lat temu, na deskach festiwalowej sceny występował Dawid Podsiadło, wówczas szerzej nieznany chłopak, który wraz z zespołem próbował swoich sił. Obecnie jest artystą znanym z radiowych programów, billboardów i telewizyjnych reklam, z wysokimi notowaniami na listach przebojów.

Info: gliwice.eu