Ponad 14,5 tys. zł znalazło się w puszkach Fundacji Puls-Med Blisko Ciebie podczas listopadowej zbiórki na rybnickich cmentarzach. – Jesteśmy ogromnie wdzięczni ludziom dobrej woli za okazany gest. Ale przy tej okazji chcieliśmy też podziękować za słowa wsparcia i sympatii, jakie otrzymywaliśmy od darczyńców. To dodaje nam sił do dalszego działania na rzecz budowy hospicjum stacjonarnego w Rybniku – Sylwia Figura, prezes Fundacji Puls-Med Blisko Ciebie.

W ubiegłym roku podczas listopadowej zbiórki udało się zebrać ponad 10 tys. zł. W tym roku na konto Fundacji wpłacono 14 585,02 zł.

Kwestowano na trzech cmentarzach, zarówno 1 listopada, jak i 3 listopada. Zaangażowało się około 90 wolontariuszy, których wspierali pedagodzy szkolni z rybnickich szkół podstawowych nr 4, 9 i 23 oraz Zespołu Szkół Sportowych, a także dorośli przyjaciele Fundacji. – Duże podziękowania dla naszych wolontariuszy, koordynatorów i nauczycieli, bez ich zaangażowania nie byłoby tego sukcesu – mówi Anna Grzonka, koordynator wolontariatu w Fundacji Puls-Med Blisko Ciebie.

Podczas tegorocznej zbiórki można było zakupić płytę muzyczną „Każdy dzień jest początkiem”, w powstanie której zaangażowali rybniccy muzycy. Dochód ze sprzedaży płyty przeznaczony będzie na hospicjum stacjonarne w Rybniku.

Płytę można zakupić także poprzesz stronę internetową https://www.muzycznyrybnik.pl/

 

 

***
Fundacja Puls-Med Blisko Ciebie z siedzibą w Rybniku powstała w lipcu 2013 roku z inicjatywy lekarzy i pielęgniarek pracujących w medycznym hospicjum domowym. Jej misją jest niesienie pomocy chorym i ich rodzinom oraz wspieranie postaw wolontaryjnych w środowisku lokalnym. Fundacja oprócz działań na rzecz opieki paliatywnej i hospicyjnej realizuje szereg zadań społecznych, edukacyjnych i profilaktycznych. W 2016 roku Zarząd Fundacji rozpoczął starania zmierzające do wybudowania w Rybniku Hospicjum Stacjonarnego. Od marca 2015 r. Fundacja posiada status Organizacji Pożytku Publicznego .