Rybnik: REMONT BIBLIOTEKI W PEŁNI

0
318

Trwają prace związane z termomodernizacją rybnickiej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. To pierwsza od ponad 30 lat istnienia budynku kompleksowa modernizacja jego elewacji.

Finansowo zadanie jest rozliczone na poziomie nieco ponad 50% przy faktycznym rzeczowym wykonaniu zadania na poziomie 80%. Prace, które wykonuje wybrana w przetargu firma F-BUD FIBIC Sp. j. z Wodzisławia Śląskiego, powinny potrwać do końca lutego. Termin ten może nieco się wydłużyć – możliwość wykorzystania przewidzianych w projekcie materiałów będą determinować warunki atmosferyczne – tłumaczy Jacek Hawel, dyrektor Centrum Inwestycji Urzędu Miasta Rybnika.

Remont trwa przy otwartej dla użytkowników placówce – jej poszczególne pomieszczenia są wyłączane z użytku na czas realizacji najbardziej uciążliwych dla czytelników  prac, takich jak  wymiana okien. Informacje o bieżącym funkcjonowaniu biblioteki są dostępne na stronie internetowej placówki.

Warto dodać, że ważny remont wnętrza biblioteki przeprowadzono w 2016 roku, kiedy to w budynku zamontowana została winda, łącząca trzy kondygnacje, ułatwiająca korzystanie z placówki m.in. osobom z niepełnosprawnościami.

info: rybnik.eu

Fot. M. Koczy