Rybnik: Pił piwo podczas kierowania samochodem

0
641

Tak podróżował swoją hondą 25-letni mieszkaniec Rudy Kozielskiej. Mężczyzna pił piwo w trakcie kierowania samochodem. Miał blisko promil alkoholu w organizmie. Kierujący osobówką zamierzał dojechać z terenu Rybnika do sąsiedniego powiatu…Uniemożliwili mu to jednak policjanci z rybnickiej drogówki. Pamiętajmy. Pijani kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – dla nas i naszych bliskich. Dlatego też, zawsze reagujmy na tego typu przypadki.

Przypominamy, że jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Osoba, która zdecyduje się prowadzić samochód pod wpływem alkoholu musi liczyć się nie tylko z konsekwencjami prawnymi. Nieodpowiedzialna przejażdżka może się również skończyć tragedią na drodze i śmiercią przypadkowej osoby. Reagujmy za każdym razem, gdy wiemy, że za kierownicę wsiada nietrzeźwy!

Tym razem policjanci z rybnickiej drogówki zatrzymali kierującego hondą, który podczas jazdy pił piwo. Kierujący osobówką został zatrzymany około godziny 1.15 w Rybniku na ulicy Góreckiego. Mundurowi sprawdzili jego stan trzeźwości. Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie blisko promil alkoholu. Stróże prawa zatrzymali 25-latkowi prawo jazdy. Mężczyzna przyznał mundurowym, że tuż przed jazdą samochodem spożywał alkohol, po czym w trakcie jazdy również pił piwo…

info: KMP Rybnik