Rybnik: Oszustwo za pomocą BLIKa- rozpoznajesz tego mężczyznę?

0
447
Rybnik: Oszustwo za pomocą BLIKa- rozpoznajesz tego mężczyznę?
 
Rybniccy kryminalni prowadzą czynności w celu ustalenia sprawców oszustwa za pomocą BLIKa. Jak się okazało, dwóch nieznanych sprawców podało się za pracowników jednego z banków. Z kolei podejrzewany, którego wizerunek widoczny jest na opublikowanym zdjęciu wypłacił z konta pokrzywdzonego 16500 złotych. Osoby, które rozpoznają tego mężczyznę lub posiadają informacje w tej sprawie, prosimy o kontakt z dyżurnym komendy: 47 85 572 55.
 
Mimo że policjanci często apelują o rozwagę i informują o sposobie działania cyberoszustów wyłudzających pieniądze za pomocą kodów BLIK, nadal dochodzi do tego typu przestępstw. Mieszkaniec Rybnika, był przekonany, że rozmawia z pracownikami banku i wówczas stracił 16.500 złotych. Apelujemy! Zawsze sprawdzaj w rozmowie telefonicznej komu przekazujesz kody BLIK.
 
Do przestępstwa doszło 16 sierpnia 2022 roku. Oszuści podszywający się za pracowników jednego z banków wprowadzili w błąd pokrzywdzonego. Następnie za pomocą BLIKa podejrzewany wypłacił z konta 16500 złotych. Wizerunek sprawcy został zarejestrowany przez kamery monitoringu przy bankomacie, w galerii przy ulicy Piłsudskiego w Łodzi.
 
Osoby, które rozpoznają tego mężczyznę na załączonym zdjęciu z monitoringu oraz osoby posiadające informacje mogące pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu prosimy o kontakt z dyżurnym rybnickiej komendy tel. 47 85 572 55. Informację można również przesłać mailowo: kryminalny@rybnik.ka.policja.gov.pl.
 
Info: KMP Rybnik