Rybnik: Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną groźnego zdarzenia

0
204

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną kolizji, do której doszło wczoraj przy ulicy Mościckiego w Rybniku. Kierujący fordem podczas manewru skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu z przeciwnego kierunku motocykliście. Na szczęście życiu i zdrowiu 29-letniego kierowcy jednośladu nie zagraża niebezpieczeństwo. Po raz kolejny apelujemy do kierujących o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego!

Do zdarzenia doszło wczoraj, około godziny 15.15, na ulicy Mościckiego w Rybniku. Policjanci ruchu drogowego z rybnickiej komendy ustalili, że kierujący fordem, 46-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego, podczas manewru skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu w przeciwnym kierunku 29-letniemu motocykliście. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Mężczyzna za spowodowanie kolizji drogowej został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych i 6 punktami karnymi.

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to obok nadmiernej prędkości najczęstsza przyczyna wypadków i kolizji. Po raz kolejny apelujemy do kierujących o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego! Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo, jako uczestników ruchu drogowego, zależy w głównej mierze od nas samych! Brak należytej ostrożności i wyobraźni może doprowadzić do bardzo niebezpiecznych zdarzeń.

info: KMP Rybnik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here