Rybnik: Koncert z okazji 25-lecia Fundacji Polsat – 12 września

0
885

Piosenki, które kochają dzieci i dorośli w wykonaniu najpopularniejszych artystów polskiej sceny muzycznej. W niedzielę, 12 września, na terenie rybnickiego kampusu odbędzie się organizowany przez Fundację Polsat koncert wielkich emocji.

 

Koncert jest zwieńczeniem podjętych w ubiegłym roku działań Fundacji Polsat, dzięki którym Oddział Otolaryngologii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku zyskał nowe oblicze. Celem Fundacji była pomoc dzieciom z chorobami dróg oddechowych, które coraz częściej wywoływane są przez smog. Rybnicka otolaryngologia została wyremontowana, dzięki czemu pobyt małych pacjentów w szpitalu jest bardziej komfortowy, a proces leczenia może przebiegać szybciej. Inwestycja, warta 1, 65 mln zł, pozwoliła na odnowienie sal, kuchni, pokoju zabiegowego, świetlicy i łazienki. Powstała też grota solna, w której pobyt korzystnie wpływa na układ oddechowy dzieci.

Remont oddziału rybnickiego szpitala wpisał się w inicjatywy, jakie Grupa Polsat podejmuje w obszarze walki ze smogiem i jego skutkami. Temu celowi służy m.in. powołanie Stowarzyszenia Program Czysta Polska. Proekologiczne działania podejmowane przez Rybnik w zakresie walki o czyste powietrze  zainteresowały Polsat, efektem czego jest wybór właśnie naszego miasta jako miejsca charytatywnych działań fundacji.

Przy okazji otwarcia wyremontowanego oddziału szpitala w czerwcu ubiegłego roku Telewizja Polsat planowała wraz z Prezydentem Miasta Rybnika organizację koncertu z okazji Dnia Dziecka, jednak w związku z zagrożeniem epidemicznym wydarzenie zostało odłożone w czasie.  Kilka razy przekładany koncert w końcu odbędzie się – zapraszamy w niedzielę, 12 września na rybnicki kampus.

W związku z faktem, że impreza ma charakter masowy, a obostrzenia związane z pandemią w dalszym ciągu obowiązują, wydarzenie organizowane jest zgodnie z aktualnymi wytycznymi dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników udostępnionych zostanie maksymalnie 250 miejsc dla osób niezaszczepionych w specjalnym sektorze – bezpłatne wejściówki dla osób niezaszczepionych do odbioru w kasie Teatru Ziemi Rybnickiej od środy, 8 września, w godz. 12.00-18.00. Osoby zaszczepione mogą wejść na teren imprezy masowej. Na teren imprezy masowej z zaszczepionymi rodzicami mogą wejść niezaszczepione dzieci.

Koncertowe bramki zostaną otwarte o godzinie 14.30. Organizatorzy wydarzenia apelują, by w razie deszczu na terenie imprezy masowej korzystać z peleryn, a nie parasoli – tych niezamykanych, z ostrymi zakończeniami, nie będzie można wnieść!

Przypominamy, że w niedziele parkingi miejskie są bezpłatne – zachęcamy do pozostawienia samochodów na parkingu wielopoziomowym, przy ulicy 3 Maja albo na innych parkingach w centrum miasta – w okolicach ulicy Rudzkiej, na której odcinku w okolicach kampusu mogą występować czasowe utrudnienia w ruchu – parkowanie może okazać się niemożliwe.

Informacje o parkingach i miejscu koncertu Fundacji Polsat, która obchodzi 25-lecie działalności na scenie w Rybniku

Podczas wydarzenia będzie można zaszczepić się (bez konieczności wcześniejszych zapisów)  przeciw Covid-19. Na kampusie przy ul. Rudzkiej (budynek C) czynny będzie Powszechny Punkt Szczepień, w którym dostępny będzie m.in. preparat jednodawkowy. Zaszczepione osoby otrzymają witaminy na zdrowie (ilość ograniczona).

Tymczasem na terenie kampusu trwa już montaż koncertowej sceny – zapraszamy do zobaczenia zdjęć:

info: rybnik.eu