Rybnik/Knurów: O niespodziankę będzie trudno

0
153

MTS Knurów kontynuuje passę trzech spotkań bez porażki. Ta wspaniała seria pozwoliła piłkarkom trenera Oskara Radkiewicza uciec z dolnych rejonów tabeli I ligi futsalu kobiet. O podtrzymanie dobrej serii w następnym ligowym meczu będzie niezwykle trudno. Knurowianki w ramach 8. kolejki wybierają się do Rybnika na mecz z tamtejszym ROW-em, który od minionego weekendu zasiada w fotelu lidera.

Zawodniczki z Rybnika na własnym terenie wygrały wszystkie spotkania i dzięki potknięciu Rakowa Częstochowa wskoczyły na pierwsze miejsce. ROW to najlepsza drużyna jeśli spojrzymy na ilość strzelonych i straconych bramek. Do tej pory rybniczanki zdobyły 41 goli a straciły zaledwie 16. Swoją siłę pokazały nie tak dawno w Knurowie, gdzie podczas meczu z MTS-em aż dziesięciokrotnie odnajdywały drogę do siatki. ROW Rybnik za cel w tym sezonie obrał sobie awans do Ekstraligi i są na najlepszej drodze, żeby wkrótce świętować promocję do wyższej klasy rozgrywkowej.

MTS Knurów po ostatnim zwycięstwie nad AZS-em UŚ Katowice może już spokojniej patrzeć w przyszłość. Po kiepskim początku sezonu, kiedy to podopieczne trenera Radkiewicza przez cztery kolejne spotkania nie potrafiły zdobyć choćby punktu, w końcu się przełamały i zaczęły regularnie punktować. W najbliższą sobotę o kolejną zdobycz będzie niezwykle ciężko, ale piłkarki z Knurowa zapowiadają walkę na terenie lidera I ligi.

Początek sobotniego spotkania o godzinie 16:00.

ROW Rybnik – MTS Knurów

Sobota, 4 lutego – godzina 16:00

Hala Sportowa przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych – Świętego Józefa 30, 44-217 Rybnik

AW