Rybnik: Fundacja potrzebuje finansowego wsparcia.

0
182

 

Od wielu lat pomagają potrzebującym zwierzętom z Rybnika i okolic. Wynikiem tych działań jest ogromny dług, który spowodował, że sami stali się potrzebującymi. Fundacja Jestem Głosem Tych Co Nie Mówią z Rybnika prosi o wsparcie.

Fundacja Jestem Głosem Tych, Co Nie Mówią powstała w sierpniu 2015 roku, jednak jako organizacja skupiająca osoby pomagające zwierzętom funkcjonowała już o wiele wcześniej.

Po dziś dzień jesteśmy wolontariuszami i każdy z nas daje z siebie tyle ile może, by pomagać zwierzętom – mówi Joanna Gąska, wolontariuszka Fundacji.

Jesteśmy organizacją non profit – nie zarabiamy na naszej działalności. Wszystkie pieniądze, które uda nam się uzbierać, często nawet wyżebrać, przeznaczamy wyłącznie na pomoc naszym podopiecznym – dodaje Justyna Ostrzołek, Prezes Fundacji.

Tylko w 2020 roku organizacja pomogła ponad 300 zwierzętom.
Bierzemy pod skrzydła psy i koty chore, niechciane, z wypadków, stare lub urodzone na ulicy. Leczymy je i szukamy odpowiedzialnych domów. Wyłapujemy i kastrujemy koty wolnożyjące. Wspomagamy finansowo osoby, których prywatne zwierzęta wymagają kosztownych zabiegów, a sami są w ciężkiej sytuacji – mówi Ireneusz Piontek, Wiceprezes Fundacji.

Szeroka skala pomocy oraz sytuacja epidemiczna spowodowała, że dług za opiekę i leczenie zwierząt w gabinetach weterynaryjnych i hotelikach urósł do rozmiarów, których nie są w stanie udźwignąć. Pomimo codziennych starań, zbiórek, prowadzenia charytatywnych bazarków, potrzebują wsparcia finansowego na pokrycie kosztów zaległych faktur. Dług wynosi prawie 50 000 zł.

Nasze zwierzęta i my potrzebujemy ludzi o wielkich sercach, którym nie jest obojętny los tych, którzy głosu nie mają – mówi Justyna Ostrzołek – Dopóki nie opłacimy zaległości, nie przyjmujemy nowych zgłoszeń pomocy, nie pokryjemy kosztów kastracji zwierząt wolnożyjących ani prywatnych, nie podejmujemy też interwencji.

Każdy, kto chciałby wesprzeć Fundację może wpłacić dowolną kwotę bezpośrednio na rachunek Fundacji lub na zbiórkę prowadzoną na portalu: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/musimy-wstrzymac-pomoc

Dane Fundacji:

FUNDACJA JESTEM GŁOSEM TYCH, CO NIE MÓWIĄ
Rybnik 44-207 ul. Rybacka 54a
ING 43 1050 1344 1000 0090 8029 9499
PayPal jestemglosemtychconiemowia@gmail.com
Nip: 6423191217
KRS: 0000570401
Regon 3622067410000