Agresja na drodze w Rybniku. 61-latek swoim zachowaniem mógł doprowadzić do tragedii!

Policjanci z rybnickiej drogówki interweniowali w w rejonie jednego ze skrzyżowań na terenie Rybnika. 61-letni kierujący fiatem wyprzedzał na linii podwójnej ciągłej, gdy nagle zauważył rowerzystę. Kierujący osobówką wyszedł z pojazdu i doszło do awantury, po czym wsiadł z powrotem do auta, przejechał po rowerze 26-latka, a następnie przewiózł go 15 metrów na masce auta. Na tym nie skończyła się cała akcja, bo na wysokości stacji paliw, awanturnika próbował zatrzymać samochodem bmw 32-letni świadek – zajeżdżając mu drogę…

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, po godzinie 15.00 w pobliżu skrzyżowania Kolejowa-Świerklańska w Rybniku. 61-letni kierujący fiatem jadąc ulicą Kolejową podczas wyprzedzania na linii podwójnej ciągłej nagle zauważył przechodzącego przez jezdnię rowerzystę. Jest tam wąsko, więc poruszał się środkiem jezdni. Kierujący osobówką mieszkaniec Zabrza gwałtownie zahamował i wyszedł z samochodu. Nagle doszło pomiędzy mężczyznami doszło do awantury. W pewnym momencie 61-latek wsiadł z powrotem do auta i przejechał po rowerze 26-latka, a następnie ruszył na niego samochodem i przewiózł go na masce przez około 15 metrów. Po czym próbował uciekać samochodem w stronę Chwałowickiej.

Na tym nie skończyła się cała akcja, bo na wysokości stacji paliw,m, awanturnika próbował zatrzymać samochodem bmw 32-letni świadek – zajechał fiatowi drogę. 61-latek próbował go wyminąć, ale doszło do zderzenia tych pojazdów. Tym razem krewki mężczyzna już nie zdołał uciec. Policjanci z rybnickiej drogówki zatrzymali mu prawo jazdy, a za wszystkie wykroczenia drogowe odpowie przed sądem. Przy okazji wyszło na jaw, że poszkodowany rowerzysta był pijany. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało u niego ponad promil alkoholu. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym, za kierowanie jednośladem w stanie nietrzeźwości.

 

Przypominamy, że w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach funkcjonuje specjalna skrzynka mailowa. Pod adres: stopagresjidrogowej@ka.policja.gov.pl można przesyłać filmy z przejawami agresji ze strony zbyt krewkich uczestników ruchu drogowego.

Jeśli zarejestrowałeś agresywne zachowanie

innego uczestnika ruchu – POWIADOM NAS!

info: kmp rybnik