Rybnicki zespół Kurczat powraca z nowym klipem – druga płyta w drodze

0
616

Pięć lat po wydaniu debiutu „Niezamknięte koło” grupa Kurczat szykuje drugi album. Pierwszym zwiastunem nowego longplaya jest piosenka „Wielkie media z małych miast” – idealna propozycja dla fanów polskiej muzyki gitarowej, w której nie brakuje hałasu, melodii i przekazu.

Zespół nagrał kilkanaście nowych piosenek pod czujnym okiem Janka Samołyka – wrocławskiego muzyka, który debiutuje jako producent muzyczny. Utwory rejestrowano m.in. w Tarnowie i Wrocławiu. Materiał pod roboczym tytułem „Parking kontroli emocji” zostanie wydany w przyszłym roku.

„Od naszego debiutu minęło kilka lat. W tym czasie rozwinęliśmy się jako muzycy – jesteśmy bardziej świadomi tego, co chcemy przekazać. Myślę, że słychać to w nowych nagraniach. Piosenka „Wielkie media z małych miast” dobrze oddaje energię, którą tworzymy grając na żywo. Cały album będzie bardziej różnorodny – jest w nim miejsce zarówno na punkrockową energię, przestrzenne gitary, jak i spokojne, bardziej refleksyjne utwory.” – mówi Bartek Gruszczyk, wokalista i gitarzysta zespołu.

W najbliższą sobotę, 22 października Kurczat oraz Colours of bubbles (Litwa) wystąpią w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach w ramach nowego cyklu koncertów z muzyką alternatywną.
Więcej informacji na www.kurczat.pl

Link do klipu:
https://www.youtube.com/watch?v=vB7p2RujaKM

Autor fotografii: Garage Made Video