Rodzinny Rajd Rowerowy w Pilchowicach

0
685

W sobotę odbyła się kolejna, piąta już edycja Rodzinnego Rajdu Rowerowego organizowanego przez Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Pilchowice „Siedem”.

Organizatorzy spodziewali się dużej frekwencji, chociażby ze względu na bardzo udaną pogodę, jednak rzeczywistość przeszła najśmielsze oczekiwania. Według ostrożnych rachunków, po zebraniu się wszystkich grup w Leboszowicach, w drogę do Stanicy na rowerach ruszyło ponad 100 osób!

Krzepiącym widokiem była spora liczba dzieci i młodzieży, na własnych pojazdach. Było też sporo maluchów, podziwiających ostatni, blisko ośmiokilometrowy odcinek trasy z różnej maści fotelików i przyczepek. Trasa z miejsca zbiórki do mety rajdu wiodła wygodną leśną drogą, która pamięta jeszcze czasy rudzkich cystersów.
Na mecie rajdu w Stanicy członkowie Stowarzyszenia, wykorzystując sielskie walory lokalizacji, przygotowali ognisko i miejsca do odpoczynku oraz posiłku. Pieczony wuszt cieszył się zasłużonym zainteresowaniem, w pewnym momencie nie było miejsca przy ognisku.
Każdy z uczestników rajdu otrzymał upominkowy gadżet. Tradycyjnie już najbardziej docenieni zostali najmłodsi.

Na metę przyszłorocznego rajdu wstępnie wytypowano Pilchowice, tak więc za rok kolejne ogłoszenie!

Organizatorzy serdecznie gratulują i dziękują wszystkim uczestnikom.
” To dzięki Wam impreza wygląda tak imponująco i z roku na rok zyskuje na popularności, czego same nasze starania nie mogłyby zapewnić – podsumowują.
Impreza wsparta została środkami finansowymi gminy Pilchowice w ramach programu współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Info : https://www.facebook.com/Stowarzyszenie-Mieszka%C5%84c%C3…/…