Rodzina – to poważna sprawa – ALE

0
647

17 października w pilchowickiej OSP odbyło się spotkanie którego organizatorem było Stowarzyszenie Pilchowiczanie Pilchowiczanom. Poniedziałkowa biesiada rodzinna którą prowadził Krzysztof Waniczek miała na celu pokazanie rodziny na Śląsku w nieco innych barwach.

Zanim prowadzący przeniósł publiczność w świat humoru i satyry związanej odwiecznymi życiowymi zmaganiami kobiety i mężczyzny, był czas na miły akcent. Prezes Stowarzyszenia pani Anna Surdel wręczyła urodzinowe upominki paniom Kornelii Russin, i Danucie Szymkowiak, był to jak się okazuje miły zbieg okoliczności który łączył się z tematem spotkania. Po odśpiewaniu tradycyjnego 100 lat i odebraniu życzeń, spotkanie potoczyło się w klimacie śląskiej biesiady, jak to zwykle bywa w takich okolicznościach, sprawa szybko wymknęła się spod kontroli, co nie przeszkadzało prowadzącemu spotkanie, a raczej przeciwnie, pan Krzysztof oddał głos publiczności i spotkanie tym samym przybrało formę familijnego biesiadowania.
Pomysł super, w sam raz na jesienne wieczory, pan Krzysztof znany jest, jako przewodnik po kartach lokalnej historii, zwykle opowiada o sprawach ważnych, poważnych, niezwykle podniosłych… Tym razem przeniósł nas w świat humoru także tego sprzed wielu lat. To także historia jak się okazuje, bo przecież tak tu było od zawsze.

Relacja : Tadeusz Puchałka