Reprezentacja Czerwionki-Leszczyn na VI Sokołowskim Biegu Niepodległości

0
789

W dniach 10 – 11 listopada reprezentacja Młodej Luxtorpedy wraz z przedstawicielami urzędu uczestniczyła w wyjeździe do Sokołowa Podlaskiego. Nasi reprezentanci wzięli udział w biegu niepodległości, z którego przywieźli 4 medale oraz dużo niezapomnianych wspomnień.

Do Sokołowa Podlaskiego, które jest miastem partnerskim Czerwionki-Leszczyn, delegacja przyjechała wieczorem 10 listopada. Na miejscu, po długiej podróży, czekały atrakcje – przyjemny i relaksacyjny pobyt w miejscowej pływalni. Dzieci noc spędziły w szkole, co również było ciekawym przeżyciem i okazją do licznych zabaw np. „w chowanego”.

Dzień Niepodległości, to dla ekipy Luxtorpedy dzień startu. O godzinie 13:00 wszyscy stawili się na miejsce startu do VI Sokołowskiego Biegu Niepodległości.

Biegi były na krótkich dystansach w 4 kategoriach. Naszą reprezentację mieliśmy w każdej kategorii.

• Dzieci do IV klasy i młodsze. W tej kategorii wystartowali: Kuba, Łukasz, Witek, Zuzia, Magda. Na otwarcie zdobyliśmy dwa drugie miejsca, które zajęli Kuba Stępniak oraz Magda Kardela.
  • Dzieci z klasy V i VI. W tej kategorii wystartowali: Julia, Natalia, Adela, Kuba, Darek. I tutaj niestety nie udało się nam zdobyć miejsc na podium. Jednak ogromny doping grupy dał znak Sokołowi, że Czerwionka- Leszczyny przybyła z wizytą.
  • W biegu klas gimnazjalnych reprezentowali nas: Michał, Wojtek, Marta i Gosia. No i to właśnie Gosia zdobyła, po dzielnej walce, trzecie miejsce. Bieg ten odbywał się na dystansie 2,6 km na dwóch pętlach. Po pierwszej pętli Gosia była na 5 pozycji ale wola walki sprawiła, że Gosia Ściseł stanęła na trzecim stopniu podium.

Jako ostatni odbył się bieg OPEN dorosłych. Wystartowali w nich Rafał Żak i Michał Toman. Świetnie spisał się Rafał, który nie pozostawił złudzeń pozostałym rywalom i z dużą przewagą wygrał bieg.