InformacjeKronika policyjnaRegion

Region: Sylwester w województwie śląskim był spokojny

Policjanci zakończyli już sylwestrowe służby, podczas których dbali o bezpieczeństwo mieszkańców i spokojną zabawę na terenie województwa śląskiego, w tym na kilku wydarzeniach rozrywkowych w plenerze. Mundurowi noc sylwestrową oceniają jako spokojną pod kątem zdarzeń i interwencji. Niestety na drogach doszło do kilku wypadków, w których śmierć poniosło 5 osób. Apelujemy o ostrożne powroty z weekendu i trzeźwość za kierownicą!

Policjanci oceniają ostatni dzień roku 2023 oraz sylwestrową noc, jako spokojne, choć był to czas bardzo pracowity dla mundurowych. Śląscy policjanci przeprowadzili blisko 2000 interwencji, a w samą noc sylwestrową od godz. 18:00 – 6:00 blisko 1300. Policjanci zabezpieczali także kilkanaście rozrywkowych imprez w plenerze, czuwając nad bezpieczeństwem ich uczestników, z których największa – Sylwestrowa Moc Przebojów na Stadionie Śląskim w Chorzowie zgromadziła około 40 tysięcy uczestników.

Niestety na drogach było mniej bezpiecznie. Na terenie naszego województwa doszło do 4 poważnych wypadków drogowych, w których zginęło 5 osób, a jedna została ranna. Mundurowi obsłużyli 74 kolizje drogowe i a od 18:00 do rana zatrzymali 25 kierowców „na podwójnym gazie”. Kontrole bezpieczeństwa nadal trwają, a policjanci sprawdzają trzeźwość kierowców.

Apelujemy o niesiadanie za kierownicą po alkoholu i innych środkach odurzających! Należy również zachować ostrożność na drogach, ponieważ obfite opady deszczu, a tym samym śliska nawierzchnia utrudniają jazdę.

Kierowcy muszą dostosować jazdę do panujących warunków oraz zdjąć nogę z gazu. Życzymy Wam bezpiecznych powrotów z weekendu!

Info: Policja Śląska