InformacjeKronika policyjnaRegion

Region: Raport z czwartkowych interwencji policjantów

Pierwszy raz od wielu dni nie zgłoszono zaginięcia osób, nie zatrzymano ani jednego pijanego kierowcy! Nikt też nie ucierpiał w wypadkach drogowych. Niestety, nie obyło się bez kolizji drogowych – policjanci obsłużyli 14 tego typu zdarzeń. W trakcie doby zatrzymano 6 osób poszukiwanych. Badano dwa przypadki śmierci w mieszkaniach, w obu nie stwierdzono udziału osób trzecich. Zatrzymano 6 osób podejrzanych o popełnienie przestępstw tego dnia i jak się okazuje nie tylko.

Nadreprezentację w zbiorze zatrzymanych mieli złodzieje sklepowi. Policjanci z Komisariatu I oraz Wydziału PPM KMP w Gliwicach zatrzymali 4-osobową grupę kradnącą alkohole w supermarketach jednej z ogólnopolskich sieci. To mężczyźni w wieku od 22 do 37 lat, wszyscy z Bytomia. Tylko w okresie od 8 stycznia nakradli towaru za 5000 złotych. W pojeździe, którym się przemieszczali, policjanci znaleźli 5 litrowych butelek markowego alkoholu. Nie trzeba wyjaśniać, że nie został nabyty drogą kupna. Wszyscy przebywają w policyjnym areszcie, trwają czynności zmierzające do ustalenia wszystkich przestępstw, których się dopuścili.

Inny sprawca kradzieży sklepowej wpadł w Knurowie. Na ulicy 1 Maja patrol zauważył mężczyznę, który wychodził ze sklepu, a posiadał dziwnie wypchaną kurtkę. Po chwili za nim obserwowanym wybiegła ekspedientka. Policjanci szybko zatrzymali mężczyznę. Okazało się, że 30-latek pod kurtką ukrył skradzione dwie pary spodni. Kryminalni wstępnie ustalili już, że zatrzymany działał od 1 grudnia 2023 i ma na koncie szereg podobnych czynów. Trwają czynności dochodzeniowe, między innymi przegląd zapisów monitoringów i zeznań świadków.

Jeden z knurowskich sklepów złożył zawiadomienie o kradzieży… telewizora, dodajmy w listopadzie 2023. Zabezpieczono już zapis monitoringu. Policjanci rozpoczęli ustalanie tożsamości zarejestrowanego przez kamery młodego mężczyzny. W przypadku nieustalenia kim jest ten człowiek, zapewne zwrócimy się o pomoc w identyfikacji tożsamości do internautów.

W Knurowie doszło też do kradzieży 2 tablic rejestracyjnych z samochodu Opel Vectra zaparkowanego przy ul. Niepodległości. Tablice posiadają numery SGL 6YY2. Sprawą zajmują się tamtejsi stróże prawa.

W centrum miasta policjanci kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 28 do 56 lat podejrzanych o przestępstwo narkotykowe. Trafili do policyjnego aresztu, trwają czynności procesowe, sprawa należy do rozwojowych.

Pyskowiccy mundurowi przyjęli zgłoszenie i wyjaśniają podejrzenie stosowania przemocy w jednej z rodzin.

Info: Policja Gliwice