Ciekawostki z ...GLIWICKIInformacjePowiatRegion

Region: Porozumienie podpisane

W czwartek, 6 czerwca w Starostwie Powiatowym w Gliwicach zostało podpisane kolejne porozumienie przez Artura Wojtkowa – Zastępcę Prezesa Zarządu ds. Pracy i Polityki Społecznej, Starosta Gliwicki Dawid Rams oraz Członek Zarządu Powiatu Gliwickiego Piotr Solka o współpracy pomiędzy Jastrzębską Spółką Węglową S.A., a Powiatem Gliwickim.

Przedmiotem porozumienia jest współpraca w zakresie organizowania praktycznej nauki zawodu w formie zajęć praktycznych dla uczniów oraz zatrudnienia absolwentów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie, kształcących się w zawodach i specjalnościach górniczych, którzy rozpoczną naukę w knurowskiej szkole w roku szkolnym 2024/2025.

Z oferty będą mogli skorzystać uczniowie szkoły branżowej w zawodach elektryk, mechanik monter maszyn i urządzeń, ślusarz oraz technikum kształcący się w zawodzie technik mechanik i technik elektryk po zdaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

W wydarzeniu wzięli udział również Adam Wiertelorz – Dyrektor Biura Zarządzania Zasobami Ludzkimi w JSW S.A., Grzegorz Brzezinka – Dyrektor Pracy KWK „Knurów-Szczygłowice”, Ewa Jurczyga-Czechowicz Przewodnicząca Rady Powiatu Gliwickiego, Piotr Konwerski Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu, Monika Ziółkowska – Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie oraz Anetta Krzemińska Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych.

Info: Powiat Gliwicki
Fot. JSW/Dawid Lach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *