InformacjeKronika policyjnaRegion

Region: Policyjna doba w statystykach

Policjanci naszego garnizonu przyjęli i obsłużyli 153 interwencje zgłoszone na numer alarmowy 112. Czternaście z nich miało charakter pilny – czyli dotyczyły ratowania życia, zdrowia lub mienia. W tych przypadkach osiągnięto czas reakcji około siedmiu minut. Zatrzymano czterech sprawców przestępstw, czterech poszukiwanych przez policję oraz wymiar sprawiedliwości, wylegitymowano 192 osoby, 80 sprawców wykroczeń zapłaciło mandaty za różnego rodzaju przewinienia, obsłużono 19 kolizji drogowych, przeprowadzono 532 badania trzeźwości, ujawniono trzech nietrzeźwych kierowców, zatrzymano trzy prawa jazdy.

Nasi policjanci odnaleźli po poszukiwaniach trzy osoby zgłoszone jako zaginione. W tej grupie znalazła się 15-latka, która nie wróciła po szkole do domu. Policjanci odnaleźli ją w mieszkaniu rówieśnika. Zbadany zostanie wątek zachowania rodziców nastolatka, których nie zdziwił ani nie zaniepokoił fakt nocowania czyjegoś dziecka w ich mieszkaniu.

Policjanci z I komisariatu w ostatniej chwili uratowali młodego mężczyznę, który próbował targnąć się na swoje życie. Mundurowi otrzymali zgłoszenie od matki, która z całych sił próbowała powstrzymać syna przed nieodwracalnym krokiem. Z uwagi na dynamikę i powagę sytuacji, nie była też w stanie otworzyć drzwi policjantom. Ci, słysząc co się dzieje w mieszkaniu, wyłamali drzwi napierając i uderzając w nie barkami. W ostatnim momencie pochwycili młodego człowieka. Gliwiczaninowi została udzielona pomoc, został przewieziony do szpitala.

W ciągu doby przyjęto zawiadomienia o przestępstwach:
• kradzieży portfela z torebki pozostawionej w wagonie kolejowym pociągu stojącego na bocznicy na szkodę pracownicy kolei,
• przywłaszczeniu telefonu komórkowego marki Motorola pozostawionego przez roztargnienie w autobusie komunikacji miejskiej na wysokości ul. Rybnej w Knurowie,
• przywłaszczeniu ponad 50 tysięcy złotych przez pracownika jednej z firm.

Info: Policja Gliwice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *