Początkowo nic nie zapowiadało, aż tak wielkiej obecności widzów. Jednak z każdą kolejną minutą okazało się, że jest inaczej i ostatecznie sala wypełniła się po brzegi.

Bo to tak naprawdę była wyjątkowo głośna noc! 28 grudnia br. w katowickim Spodku w ramach spotkania muzycznego ,,Betlejem w Spodku’’ odbyło się widowisko ,,Głośna noc’’, w którym jak co roku mnóstwo ludzi wspólnie i z potrzeby serca zaśpiewało świąteczne melodie z różnych stron świata wraz z niesamowitymi artystami. Wśród obecnych gwiazd byli między innymi: Natalia Niemen, Agnieszka Musiał, Kasia Wilk, Gabi Gąsior, Mieczysław Szcześniak, Andrzej Lampert, Maya Avraham, Adam Krylik, Arka Noego i MATE.O. Pięknie wyśpiewana historia dotycząca czasu przyjścia na świat Syna Bożego była ukazana na różne sposoby- od tradycyjnych, polskich kolęd, refleksyjnych ballad po rokowe dźwięki.

Dodatkowym atutem spotkania było wspólne podzielenie się opłatkiem oraz osobiste historie ludzi współcześnie pogrążonych w swoich nałogach, chorobach, którzy dzięki obecności Jezusa pokonali własne słabości. Naprawdę bardzo cudowne widowisko muzyczne, które powinien obejrzeć każdy choć jeden raz w swoim życiu, bo można odnaleźć w nim sens ludzkiego życia i coś tylko dla siebie.

Na wyrazy uznania zasługują przede wszystkim artyści, osoby odpowiedzialne za efekty muzyczne, multimedialne oraz publiczność, która sprostała każdemu wyzwaniu.

Nam się podobało i dlatego chcemy się tym podzielić, i zapraszamy wszystkich do udziału w takim spektaklu muzycznym.

Katarzyna Macioszek i Bożena Palenga