W związku z organizacją imprezy plenerowej zaplanowanej w dniach 20 i 21 lipca 2019 r. pn. „XX Dni Rodziny i XXXIV Dni Pyskowic” zostaną wprowadzone zmiany w obowiązującej organizacji ruchu drogowego na ulicach przylegających do placu położonego w trójkącie ulic: Wojska Polskiego, Dworcowej i Szpitalnej.

Zapraszamy też do zapoznania się z informacją na temat dodatkowych miejsc parkingowych oraz dodatkowego autobusu linii 677 w stronę Gliwic po sobotnich koncertach.

ℹ🚧 Zmiana organizacji ruchu:
W celu zapewnienia bezpieczeństwa na drogach publicznych, w tym głównie zapewnienia bezpieczeństwa pieszym nastąpi:
🚧 wyłączenie z ogólnomiejskiego ruchu drogowego ul. Dworcowej – pasa przylegającego do wskazanego placu, za wyjątkiem autobusów regularnej komunikacji miejskiej i organizatorów, ul. Wojska Polskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Szpitalną do skrzyżowania z ul. Dworcową/Aleją 1 Maja, z wprowadzeniem objazdów następującymi ulicami:
👉 dla pojazdów przemieszczających się w kierunku wschodnim ul. Wojska Polskiego, objazd nastąpi ul. Szpitalną w kierunku południowym, ul. Strzelców Bytomskich, ul. Szopena;
👉 dla pojazdów przemieszczających się w kierunku zachodnim ul. Wojska Polskiego, objazd nastąpi ul. Dworcową i ul. Szpitalną.
🚧 wprowadzenie zakazu zatrzymywania się na ul. Szpitalnej na odcinku od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego do skrzyżowania z drogą osiedlową prowadzącą do Osiedla Braci Pisko z obu stron.

ℹ🗓⌚Niezbędne zmiany w ruchu drogowym będą obowiązywały:
🗓⌚ w dniu 20.07.2019 r. od godz. 16.30 do godz. 01.00 (21.07.2019 r.)
🗓⌚ w dniu 21.07.2019 r. od godz. 15.30 do godz. 24.00

Za zaistniałe utrudnienia w ruchu drogowym z góry serdecznie przepraszamy!

ℹ🅿 Parkingi:
Miejsc parkingowych szukać można na ulicach przylegających do placu „dożynkowego” i w ich okolicy. Miejsca do pozostawienia auta powinny też się znaleźć na niewyłączonych z ruchu odcinkach ul. Wojska Polskiego (np. w obrębie numeru 25), przy Alei 1 Maja czy przy placu Józefa Piłsudskiego. Dodatkowo proponujemy jeszcze 3 lokalizacje:
🅿 Parking przy Urzędzie Miejskim (ul. Strzelców Bytomskich 3)
🅿 Parking przy Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Pyskowicach (ul. kard. Stefana Wyszyńskiego 27)
🅿 Górna płyta targowiska miejskiego przy ul. Strzelców Bytomskich. Płyta zostanie udostępniona w sobotę 20 lipca i w niedzielę 21 lipca w godz. 9.00-24.00

ℹ 🚌 Dodatkowy autobus:
Z myślą o naszych gościach spoza Pyskowic korzystających z komunikacji miejskiej, po sobotnich koncertach w stronę Gliwic (plac Piastów) pojedzie dodatkowy 🚌 autobus linii 677, którego odjazd planowany jest na godzinę 0.04 z przystanku Pyskowice Wojska Polskiego.

info: db pyskowice