Pyskowice/Knurów: MTS Knurów kończy sezon w Pyskowicach

0
557

Pyskowice/Knurów: MTS Knurów kończy sezon w Pyskowicach

Zawodnicy MTS-u Knurów kończą drugoligowy sezon 2021/2022 w futsalu. Knurowianie nadal mają szansę zakończenia rozgrywek na „pudle” lecz bez możliwości awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. O promocję do pierwszej ligi nadal walczy najbliższy rywal MTS-u, drużyna Futsal Club Pyskowice.

Piłkarze halowi z Knurowa kontynuują wspaniałą serię czterech kolejnych spotkań bez porażki. Przez moment nawet włączyli się w walkę o awans, ale wyniki bezpośrednich rywali spowodowały, że plany o grze w wyższej lidze należało przesunąć na następny sezon. Blisko gry o pierwszą ligę są zawodnicy z Pyskowic, którzy na kolejkę przed końcem rozgrywek są na pierwszym miejscu w tabeli. MTS Knurów może zniweczyć ich zamiary, ponieważ każdy inny rezultat niż wygrana pyskowiczan otwiera szansę awansu drużynom AZS UZ Zielona Góra czy AZS AWF Profi Sport Wrocław, które tylko czyhają na potknięcie klubu z Pyskowic.

W pierwszym spotkaniu pomiędzy MTS-em Knurów a Futsal Club Pyskowice rozegranym w Knurowie-Szczygłowicach lepsi okazali się goście, pokonując knurowian 5:2. Faworytem sobotniej potyczki są gospodarze, ale zawodnicy MTS-u już udowadniali w tym sezonie, że potrafią urwać punkty teoretycznie wyżej notowanym przeciwnikom.

Początek sobotniego meczu o godzinie 18:00.

⚽️Futsal Club Pyskowice – MTS Knurów
📅Sobota, 19 lutego – godzina 18:00
🏟Hala Widowisko-Sportowa im. Huberta Wagnera – ul. Strzelców Bytomskich 1, 44-120 Pyskowice

AW