Przyszowice: Zmiana organizacji ruchu…

0
252

Zmiana organizacji ruchu na ulicach:

  • św. Floriana,
  • Franciszka Pogrzeby,
  • Spółdzielczej.

Poniższym postem chcielibyśmy się odnieść do zmian w zakresie zatrzymywania i postoju pojazdów na wymienionych wyżej ulicach i przedstawić argumenty, jakie kierowały nami przy pozytywnym opiniowaniu przedstawionej przez Urząd zmiany organizacji ruchu.

Problem samochodów zaparkowanych na wymienionych ulicach był zgłaszany i sygnalizowany z wielu stron. Nawyk parkowania samochodów wzdłuż ulicy, czy to na części chodnika czy na samej jezdni, powodował że przejazd tymi ulicami jest bardzo utrudniony. W wielu miejscach samochody stały z lewej i prawej strony ulicy przez co cały ruch samochodowy i pieszy odbywał się na wąskiej części jezdni.

Wielokrotnie sygnalizowano nam problem z prawidłowym odśnieżeniem tych ulic z powodu stojących samochodów. To samo dotyczy przejazdu śmieciarek oraz samochodów straży pożarnej.

Docierały do nas także sygnały o tym, że dzieci wychodzące zza zaparkowanych samochodów bezpośrednio na jezdnię są mało widoczne, a kierujący w takiej sytuacji ma małe pole manewru z racji stojących samochodów.

Nie chcemy czekać, aż zdarzy się jakiś wypadek i wówczas reagować – ponieważ lepiej działać prewencyjnie by do negatywnych zdarzeń nie dopuścić.

Zdajemy sobie sprawę, że decyzja jest kontrowersyjna dla części mieszkańców. Miejmy jednak na uwadze bezpieczeństwo.

W Przyszowicach nie ma zabudowań wielorodzinnych, każdy z nas ma swoje podwórko, na którym może trzymać samochody. Można też parkować na pasie zieleni wzdłuż swojej posesji nie zajmując miejsca na drodze. Taka sytuacja dotyczy także innych ulic w naszej miejscowości i mamy nadzieję na zmiany w tym zakresie.

info: Razem dla Przyszowic