Przyszowice: Obserwacja planet i kino plenerowe 8 i 9 września

0
270

‼️Uwaga Przyszowice‼️ – czytamy na fanpage „Razem dla Przyszowic”

📣 Wszystkich chętnych zapraszamy na dwa fajne wydarzenia 👇🏻

1️⃣ W środę 8 IX 21r. zachęcamy do wspólnej obserwacji dwóch największych planet w naszym układzie słonecznym ☀️ – Jowisza 🟠 i Saturna 🪐.
Będą do dyspozycji co najmniej dwa teleskopy 🔭🔭 pozwalające zobaczyć coś, co nieuzbrojonym okiem jest niemożliwe do zauważenia m.in. pierścienie Saturna lub księżyce Jowisza. Aby zaspokoić swoją ciekawość zapraszamy dzieci razem z rodzicami 🛸.
Teleskopy 🔭🔭 będą czekać na placu po wyburzonych budynkach GSu (między szkołą, a OSP Przyszowice) od godziny 20:30 do 22:00, jeśli będzie większe zainteresowanie to zostaniemy dłużej.
Proste zasady – obserwuje każdy kto chce, bez limitu czasu, można robić zdjęcia nie pytając o zgodę 😉 zalecamy psiknąć się czymś na komary i odpowiednio ubrać ponieważ może być chłodno.

2️⃣ W czwartek 9 IX 21r. zapraszamy rodziny z dziećmi 👨‍👩‍👧‍👦👩‍👧‍👧👬 na kino plenerowe do kawiarenki Maszkety u Grety Wyświetlany będzie film familijny pt. „Klub Włóczykijów” 🤩📽 start o godz. 19:30, wstęp bezpłatny🆓. Można przynieść własne kocyki i krzesełka🪑.

___
Obydwa wydarzenia uzależnione są od pogody🌌, która na dzień dzisiejszy powinna dopisać i oby tak zostało 😉

 

info: fb razem dla przyszowic