Przed czym chroni ubezpieczenie AC?

0
61

Jeżeli jesteś kierowcą w Polsce, powinieneś wiedzieć, że będąc właścicielem pojazdu, zgodnie z prawem musisz wykupić OC. Jednak to ubezpieczenie nie ochroni Twojego samochodu przed następstwami nieszczęśliwych zdarzeń. Jeśli chcesz zabezpieczyć swój pojazd oraz jego wyposażenie w razie kradzieży czy skutkami wypadków i kolizji, wykup polisę AC.

Autocasco – co to jest i od czego chroni

Ubezpieczenie AC, czyli tak zwane autocasco, nie jest obowiązkowe. Warto jednak zdecydować się na jego zakup. W ten sposób ochronisz swoje finanse przed skutkami wielu nieszczęśliwych wydarzeń. W razie wypadku lub kolizji polisa pokryje koszty związane z naprawą pojazdu. Jest to możliwe, nawet jeśli do zdarzenia dojdzie z Twojej winy, np. gdy niechcący wjedziesz w bramę lub inny pojazd.

AC w LINK4 można zawrzeć w formule All Risk. To oznacza, że polisa ma bardzo szeroki zakres. Obejmuje ochroną wszystkie zdarzenia, pomijając wyłączenia wyszczególnione w OWU, czyli Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Zakres polisy możesz dodatkowo poszerzyć, wykupując autocasco kradzieżowe, które ochroni Cię przed stratą finansową, gdy dojdzie do kradzieży.

Co obejmuje autocasco?

Ubezpieczenie to pozwala także pokryć szkody, które zostały spowodowane przez osoby trzecie, wandali, lub w wyniku oddziaływania sił natury. Jeśli maska Twojego auta ucierpi w wyniku silnych opadów gradu albo pojazd wpadnie w silny nurt rzeki, uderzy w niego piorun, zawali się na niego drzewo, osunie się ziemia, zejdzie na nie lawina lub porwie je huragan – otrzymasz odszkodowanie.

AC obejmuje swoim zakresem zdarzenia, które nie są objęte obowiązkowym ubezpieczeniem OC. Jak wspomnieliśmy, otrzymasz odszkodowanie, jeśli Twój pojazd ucierpi w powodzi, pożarze, wybuchu, jeśli burza zdmuchnie dach Twojego samochodu, lub z powodu działania czynników chemicznych pochodzących z zewnątrz. Jednak najczęściej zdarzają się wypadki i kolizje z innymi samochodami, ludźmi, zwierzętami lub przedmiotami. 

Autocasco w LINK4 – atrakcyjne ubezpieczenie dla każdego kierowcy

W jaki sposób LINK4 pomoże Ci, jeśli Twoje auto spotka coś złego? Zawierając umowę ubezpieczenia, do wyboru masz dwa warianty likwidacji szkód: warsztat lub kosztorys. Jeśli wybierzesz pierwszą opcję, będziesz mógł naprawić auto w wybranym warsztacie, np.w Autoryzowanej Stacji Obsługi. W drugim przypadku rzeczoznawca przedstawi kosztorys, na podstawie którego otrzymasz odszkodowanie i będziesz mógł naprawić pojazd we własnym zakresie.

AC w LINK4 obejmuje pojazd, a także znajdujące się wewnątrz foteliki lub bagaż podręczny. Możesz poszerzyć ochronę np. o radio lub inne wyposażenie dodatkowe pojazdu. Odszkodowanie otrzymasz, jeśli do wypadku dojdzie na terytorium całej Europy. Wyjątek stanowią kraje takie jak: Białoruś, Rosja, Mołdawia i Ukraina, na których terenie nie działa autocasco kradzieżowe.

Polisę AC w LINK4 możesz kupić a atrakcyjnym pakiecie AC/OC. Wystarczy, że wejdziesz na https://www.link4.pl/ubezpieczenie-samochodu/ubezpieczenie-ac-autocasco. Znajduje się tam wygodny kalkulator, za pomocą którego obliczysz składkę ubezpieczenia. Możesz też wybrać zakres oferty, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom. 

Od czego chroni ubezpieczenie AC – teraz już wiesz

Chociaż ubezpieczenie AC nie jest obowiązkowe, to warto je wykupić. Jak wiadomo, wypadki chodzą po ludziach i każdemu, nawet doświadczonemu kierowcy, może się on przydarzyć. Koszty napraw uszkodzonego pojazdu mogą sięgać wielu tysięcy złotych, dlatego dobrze zabezpieczyć się przed takimi nieprzewidzianymi wydatkami.

Nie czekaj, odwiedź LINK4.pl i wybierz atrakcyjny wariant ubezpieczenia AC!

Sprawdź oferty ubezpieczeń komunikacyjnych w LINK4 i jedź bezpiecznie! Możesz zrobić to przez Internet, porozmawiać bezpośrednio z konsultantami pod numerem 22 4444444 lub osobiście spotkać się z agentem współpracującym z LINK4, który zaoferuje Ci atrakcyjne OC.

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU dostępne są na stronie www.link4.pl.

Materiał powstał przy współpracy z LINK4.