Prowadzili „po kielichu”

1
1162

Pięciu kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownice swoich aut, mimo że wcześniej pili alkohol, zatrzymali podczas minionego weekendu policjanci gliwickiego garnizonu. Wszyscy prowadzący za swój czyn odpowiedzą.

Zaczęło się w piątek, 31 marca o godzinie 22.10 na ul. Pszczyńskiej w Gliwicach. Policjanci z drogówki zatrzymali tu 30-letniego motorowerzystę, który miał we krwi 1,1 promila alkoholu. Także w piątek, o godzinie 18.00 przy ul. Gliwickiej w Pyskowicach, mundurowi z WRD ujęli 50-latka. Będąc w stanie nietrzeźwości gliwiczanin kierował oplem astrą. Zresztą, mężczyzna nie tylko był nietrzeźwy – prowadził też pojazd mimo sądownego zakazu, obowiązującego do 2020 r.

Z kolei 1 kwietnia, w środku nocy, na ul. Orzechowej w Pyskowicach funkcjonariusze z tamtejszego komisariatu zatrzymali do rutynowej kontroli audi. Kierujący nim 20-latek miał we krwi 1,33 promila alkoholu. Nad ranem zaś, przy ul. Konarskiego w Gliwicach, wpadł w ręce stróżów prawa 25-latek. Spowodował duże straty materialne, kiedy, mając w organizmie ponad 2,6 promila, kierował osobowym renaultem i spowodował kolizję z dwoma zaparkowanymi pojazdami, drzewem, znakiem drogowym oraz rozdzielnią energetyczną…

Ostatnie zatrzymanie minionego weekendu nastąpiło w niedzielę ok. godz. 4.00 przy ul. Kozielskiej. Tu, podczas rutynowej kontroli samochodów Audi A4 (marka ciesząca się zainteresowaniem złodziei), ujawniono 38-letniego mieszkańca Gliwic, który miał we krwi 2,4 promila alkoholu.

1 KOMENTARZ

  1. Może warto by pisać nie tylko o tym że zostali złapani ale także (a może właśnie) jak zostali ukarani.

Comments are closed.