JAK MĄDRE AKTYWNOŚCI STYMULUJĄ ROZWÓJ DZIECKA – czyli premiera nowej serii KsiążkoGry od wydawnictwa Nowa Era

Rodzicu, od teraz Twoje dzieci już nigdy nie będą się nudzić! Mają ochotę na czytanie, grę planszową albo memo? Chcą się pobawić w rozwiązywanie zagadek? A może po prostu są w filozoficznym nastroju? Wydawnictwo Nowa Era i kultowy magazyn Świerszczyk prezentują nową serię KsiążkoGry, którą pokochają dzieci i rodzice, bo stanowi idealne połączenie korzyści płynących z czytania i mądrej zabawy. Premiera odbyła się 3 października.

-“Co będziemy dzisiaj robić?”- to chyba jedno z najczęściej zadawanych przez dzieci pytań. Na szczęście już dziś rodzice mogą zabrać dzieci w podróż do Kopniętego królestwa, na filozoficzne spotkanie z Łośkiem Tośkiem, na zabawę z zagadkowym Psem Plusem lub na zajęcia z Baśniowej gimnastyki w dwóch językach. Dla wszystkich miłośników barwnych opowieści, zadań logicznych i gier największe w Polsce wydawnictwo edukacyjne Nowa Era oraz redakcja magazynu Świerszczyk przygotowały serię KsiążkoGry. To bogato ilustrowane książki z łamigłówkami, bajeczkami matematycznymi, wierszykami, zgadywankami oraz ćwiczeniami logicznymi i językowymi, stymulującymi rozwój dzieci. Każda z nich zawiera dodatkowo grę planszową lub kartonikową. Za książkami stoją najbardziej znani i lubiani pisarze, twórcy Świerszczyka – Karolina Haka-Makowiecka, Monika Hałucha, Natalia Usenko i Małgorzata Węgrzecka.

Pierwsze cztery tomy serii: Ćwiczenia z myślenia z psem Plusem, Kopnięte Królestwo. Zabawy z matematyką i językiem polskim, Baśniowa gimnastyka w dwóch językach oraz Wyszukanka Łośka Tośka. Ćwiczenia dla oka ręki i głowy zostały zilustrowane przez mistrzów ilustracji dziecięcej: – Agnieszkę Antoniewicz, Ewę Poklewską-Koziełło, Anitę Graboś i Piotra Nagina. Autorem gier dołączonych do poszczególnych tytułów jest Filip Haka.

 

KSIĄŻKA – rozwija i inspiruje, GRA – utrwala i porządkuje!

Mądre aktywności zawarte w książkach stymulują rozwój dzieci: bajeczki matematyczne zachęcają do obliczeń; zabawy z tekstem wzbogacają słownictwo i uczą poprawnej polszczyzny; wiersze z morałem kształtują właściwą hierarchię wartości; humorystyczne teksty zachęcają do dalszej lektury; polecenia trenują czytanie ze zrozumieniem. Gry planszowe i kartonikowe zapewniają m.in. ćwiczenie pamięci i koncentracji oraz rozwój kompetencji społecznych. A dla rodziców Książkogry stanowią niezwykłą okazję do bycia razem z dziećmi, budowania więzi i wzajemnej bliskości.

Lubię czytać ze strzałką i Czytanie lubi dzieci

Także 3 października miała premierę inna seria dla dzieci, wydana przez Nową Erę, z rekomendacją Świerszczyka. Lubię czytać ze strzałką łączy korzyści płynące z czytania i rozwiązywania mądrych aktywności. Więcej informacji o serii Lubię czytać ze strzałką można znaleźć TUTAJ.

Jednocześnie z premierą obu serii wydawnictwo Nowa Era i magazyn Świerszczyk zapraszają wszystkich, którzy kochają świat liter do akcji proczytelniczej Czytanie lubi dzieci. We wszystkich książkach z serii Lubimy czytać ze Strzałką oraz Książkogry publikowane są sprawdzone pomysły na motywowanie dzieci do czytania. W akcji mogą wziąć udział wszyscy czytelnicy – własne propozycje inspirujących praktyk proczytelniczych można przysyłać na adres: czytanie@nowaera.pl z tytułem „Czytanie lubi dzieci”. Wartościowe pomysły zostaną opublikowane na na stronie wydawnictwa Nowa Era oraz na stronie na FB: Czytanie lubi dzieci. Więcej o akcji CZYTANIE LUBI DZIECI można znaleźć TUTAJ.

***

KsiążkoGry

Wydawnictwo Nowa Era

Premiera 3 października

  • Ćwiczenia z myślenia. Karolina Haka-Makowiecka, zilustrowała Agnieszka Antoniewicz. Ćwiczenia z myślenia dbają o kompetencje logiczne i matematyczne, koncentrację i uwagę.

  • Kopnięte Królestwo. Natalia Usenko, zilustrowała Ewa Poklewska-Koziełło.

Kopnięte Królestwo to unikatowe połączenie zabaw z matematyką i językiem polskim.

  • Baśniowa gimnastyka w dwóch językach. Monika Hałucha, zilustrowała Anita Graboś. Baśniowa gimnastyka w dwóch językach uczy języka obcego za pośrednictwem aktywności zanurzonych w świecie baśni.

  • Wyszukanka łośka Tośka. Małgorzata Węgrzecka, zilustrował Piotr Nagin.

Wyszukanka łośka Tośka to ćwiczenia dla oka, ręki i głowy w formie bogato ilustrowanych zabawnych sentencji.

 

***

Nowa Era to największe w Polsce wydawnictwo edukacyjne z kompleksową i nowoczesną ofertą obejmującą wszystkie etapy edukacyjne oraz wszystkie przedmioty, w tym także języki obce oraz największy w Polsce wybór kartografii szkolnej. Ofertę Grupy Nowa Era uzupełniają nowoczesne rozwiązania informatyczne, oprogramowanie wspomagające zarządzanie oświatą (firma VULCAN) oraz produkty z obszaru specjalnych potrzeb edukacyjnych, w tym popularna seria eduSensus (dotychczas firma Young Digital Planet).

Nowa Era to również wydawca najstarszego w Europie czasopisma literackiego dla najmłodszych „Świerszczyk” oraz dwujęzycznego magazynu edukacyjnego dla dzieci i młodzieży „National Geographic Odkrywca”.

 

———————————————

nieDZIELNY konKURS ! – na naszym fapage 

Długo zastanawialiśmy się nad formułą konkursu, w którym można otrzymać książkę bądź też pakiet 4 książek wydawnictwa Nowa Era.

Doszliśmy do wniosku, że najlepszym i najpełniejszym do wykożystania miejscem będą PRZEDSZKOLA.

Zapraszamy do wpisu nazwy przedszkola, które zgłosicie do udziału oraz lajkowania-oddania głosu na Przedszkole, które Waszym zdaniem, najbardziej zasługuje na wyróżnienie.

No to jedziemy 🙂