Ciekawostki z ...Knurów

Pracownia robotyczna w Miejska Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 wzbogaciła się o nowe wyposażenie

Zestawy MINDSTORM oraz WeDo jako wyposażenie pracowni robotycznej już w Miejskiej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2.

Zakup był możliwy dzięki aktywności mieszkańców którzy wybrali projekt zgłoszony do budżetu obywatelskiego „Z tradycją w nowoczesność – stworzenie pracowni robotycznej w Miejskiej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 im. Karola Miarki w Knurowie”.

Zakupione zestawy przeznaczone są zarówno dla dzieci z klas 0 – 3 (WeDo) jak też starszych (MINDSTORM). Przeznaczone będą przede wszystkim dla uczniów Miejskiej Szkoły Podstawowej Nr 2 jednak w przyszłości niewykluczone, że jeżeli zajęcia spotkają się z zainteresowaniem młodych mieszkańców Knurowa a jednoczenie będą chętni do ich prowadzenia – uczestniczyć w nich będą uczniowie innych knurowskich szkół.
Teraz pozostaje przeszkolić nauczycieli i korzystać z zestawów.
Projekt przewiduje także przeprowadzenie jednego cyklu zajęć autorskich przez firmę zewnętrzną doświadczoną w tego typu zajęciach tak by zachęcić i pokazać możliwości nauki przez zabawę. Zajęcia te będą nieodpłatne.