Powiat Gliwicki: Wiceminister Obrony Narodowej w Starostwie

0
122
Wiceminister Obrony Narodowej w Starostwie
 
Dziś, w 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, gościł w Gliwicach Marcin Ociepa, wiceminister Obrony Narodowej, który m.in. złożył pamiątkowy wieniec pod tablicą pamięci o ofiarach i represjach tego okresu przy kościele garnizonowym p.w. św. Barbary.
Towarzyszył mu m.in. Waldemar Dombek, starosta gliwicki, który w asyście wojskowej również złożył biało-czerwoną wiązankę od Samorządu Powiatu Gliwickiego. Następnie minister odwiedził Starostwo Powiatowe w Gliwicach, gdzie odpowiadał na pytania dziennikarzy i rozmawiał z samorządowcami.
– Spotykamy się w rocznicę stanu wojennego, który wprowadzono w nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku. Była to odpowiedź ówczesnej władzy na pogarszające się nastroje społeczne, aby tę władzę obronić i utrzymać. Dziś jesteśmy świadkami wojny hybrydowej na naszej wschodniej granicy, jaka toczy się pomiędzy Rosją, Białorusią a Unią Europejską i NATO. Dlatego niezwykle istotna jest rola Wojska Polskiego, silnego, mocnego, aby pokazać, że potrafimy bronić naszej ojczyzny – mówił Marcin Ociepa, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Meldunek wiceministrowi zdali uczniowie III klasy mundurowej z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie, którzy także obecni byli na spotkaniu. Wiceminister Marcin Ociepa zachęcał młodzież z terenu powiatu gliwickiego do nauki w zawodzie żołnierza, policjanta czy strażnika granicznego. To piękne zawody, wymagające pewnych predyspozycji, ale niezwykle potrzebne i wartościowe.
 
info: powiat gliwicki