Powiat Gliwicki: Rozmawiaj z dzieckiem w języku serca

0
155

Zespół Poradnictwa Specjalistycznego i Interwencji Kryzysowej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gliwicach organizuje nabór do uczestnictwa w bezpłatnym treningu umiejętności rodzicielskich pt. „Szkoła Rodzicielstwa: Mocni rodzice – mocne dzieci” dla mieszkańców powiatu gliwickiego.

Celem programu jest podniesienie kompetencji wychowawczych w zakresie komunikacji między opiekunem a dzieckiem oraz budowania relacji opartej na dialogu i wzajemnym zrozumieniu. Dzięki treningowi o charakterze teoretycznym i praktycznym dowiedzą się Państwo m.in. jak prowadzić empatyczną rozmowę z dzieckiem szanując granice, potrzeby i uczucia swoje i dziecka, w jaki sposób rozwiązywać problemy, a także jak zachęcać dziecko do współpracy oraz do bycia samodzielnym.

Do treningu zgłaszać mogą się osoby indywidualne, pary oraz małżeństwa. Pierwszeństwo uczestnictwa mają osoby zmagające się z trudnościami wychowawczymi. Planowane jest utworzenie co najmniej dwóch grup, których spotkania będą się odbywać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gliwicach.

Uczestnictwo w treningu poprzedzone będzie krótkim spotkaniem rekrutacyjnym. W sytuacji gdy liczba chętnych przekroczy liczbę dostępnych miejsc, o przyjęciu będzie decydować data zgłoszenia lub decyzja prowadzących.

Nabór trwa do 28 kwietnia 2023 r. Celem uzyskania szczegółowych informacji, prosimy o kontakt pod wskazanymi numerami telefonów: (32) 332 66 77, 514 448 957, 514 448 959 oraz pod adresem mailowym pik_gliwice@wp.pl .

info: Powiat Gliwicki