Powiat Gliwicki/Pyskowice: Rosarium im. Romana Jasińskiego w Pyskowicach oficjalnie otwarte!

0
155

Dziś, 28 października br. w Pyskowicach na placu po dawnej kotłowni cieplnej(skwer pomiędzy Al. 1 Maja, Szopena i Wojska Polskiego) oficjalnie otwarto Rosarium im. Romana Jasińskiego. Jest to miejsce, gdzie można zaznać odpoczynku i podziwiać piękno przyrody w towarzystwie wspaniale kwitnących róż. Co ciekawe i niezwykle przydatne dla rodziców, na miejscu znalazła się także ławka z przewijakiem, co z pewnością jest dużym udogodnieniem dla rodzin z dziećmi. Rosarium nadano imię wybitnego przyrodnika, przewodnika białowieskiego oraz autora wielu pozycji książkowych – Romana Jasińskiego, który w swojej karierze obok pracy na stanowisku leśnika w Parku Białowieskim, czy zastępcy dyrektora Ojcowskiego Parki Narodowego, był także dyrektorem Zakładów Szkółkarstwa Drew i Krzewów w Pyskowicach. Gospodarzem wydarzenia był nie kto inny jak Burmistrz miasta Pyskowice, Adam Wójcik, zaś wśród gości znalazł się między innymi Adam Wojtowicz, wicestarosta gliwicki oraz Radni Rady Powiatu Gliwickiego w osobach Krystyny Urbańskiej, Anny Smyl oraz Andrzeja Frejno.

Ważnym gościem była przywitana gromkimi brawami współpracownica Romana Jasińskiego – Pani Maria Walkowiak, która wspominała wybitnego przyrodnika ze wzruszeniem. Do Rosarium licznie przybyli także najmłodsi mieszkańcy Pyskowic – przedszkolaki, którzy entuzjastycznie wysłuchiwali opowieści Pani Róży o kwiatach. Na koniec Przewodnicząca Razy Miejskiej w Pyskowicach, Joanna Drozd wraz z Burmistrzem Miasta Pyskowice wręczyli dyrektorom i przedstawicielom przedszkoli, biblioteki miejskiej oraz Radnym symboliczne róże.

Projekt zrealizowano w ramach konkursu Powiatu Gliwickiego „Powiat przyjazny środowisku” Serdecznie dziękujemy samorządowi Miasta Pyskowice za tak wspaniałą organizację przedsięwzięcia i działania edukacyjne na rzecz młodych ludzi.