Powiat Gliwicki: Odpady do wykorzystania – konferencja w starostwie

0
57

To swoisty paradoks – coraz więcej płacimy za odbiór i wywóz śmieci, a tymczasem stanowią one potencjalne źródło energii. Najwyższy czas, by na poważnie i w znaczącym procencie zacząć je traktować nie jako bezużyteczne śmieci, ale cenne odpady.

Tematykę tę w szerokim konspekcie przestawiła konferencja poświęcona możliwościom wykorzystania odpadów biodegradowalnych do produkcji energii „Innowacyjny model gospodarowania odpadami w obiegu zamkniętym”, która odbyła się 12 października 2021 r. w Starostwie Powiatowym w Gliwicach. Zorganizowana została z inicjatywy Komisji Ochrony Środowiska i Energii Rady Powiatu Gliwickiego przez Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Gliwicach, z myślą m.in. o współpracy w ramach Klastra Energii „Przyjazna Energia w Powiecie Gliwickim”.
– Na konferencji omówiliśmy problemy rosnącej ilości odpadów komunalnych i rolniczych, szczególnie biodegradowalnych, oraz kosztów ich przetwarzania z położeniem nacisku na możliwości ich wykorzystania do produkcji biogazu oraz energii elektrycznej i cieplnej – informuje Ewa Jurczyga, członek Zarządu Powiatu Gliwickiego.

 

info: powiat gliwicki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here