Powiat Gliwicki: Narada zadaniowa – kwalifikacja wojskowa 2022

0
751

Narada zadaniowa – kwalifikacja wojskowa 2022
#powiatgliwicki

Dziś, w piątek, 21 stycznia 2021, do sali sesyjnej Starostwa Powiatowego zaproszeni zostali przedstawiciele urzędów gmin powiatu gliwickiego w związku z naradą zadaniową pracowników odpowiedzialnych za organizację, przygotowanie i przeprowadzenie kwalifikacji wojskowej w roku 2022. Oprócz zaproszonych gości w spotkaniu udział wzięli wicestarosta gliwicki, Adam Wojtowicz oraz Wojskowy Komendant Uzupełnień w Gliwicach, ppłk Mirosław Stefanów. Za organizację posiedzenia odpowiedzialni byli naczelnik Izabela Czupryna oraz inspektor Zbigniew Maćkowiak z Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Gliwicach.

Narada poprzedzona była krótkim rozliczeniem wyników kwalifikacji wojskowej w gminach w latach 2020-2021, podczas którego ogłoszono, że w ubiegłych dwóch latach powiat gliwicki znajdował się w wojewódzkiej czołówce stawiennictwa do kwalifikacji wojskowej. W ramach podziękowania za zaangażowanie w swoją pracę, uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe tablice dziękczynne.

Dalsza część posiedzenia miała już charakter narady zadaniowej, podczas której uczestnicy zostali zapoznani ze zmianami w przebiegu kwalifikacji wojskowej, w związku z nowymi ustaleniami, wprowadzonymi w życie wraz z projektem ustawy o obronie ojczyzny, która została opublikowana w listopadzie ubiegłego roku.

info: powiat gliwicki