Powiat Gliwicki: Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami.

0
205

3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Dzień ten przypomina nam, że w przestrzeni społecznej jest miejsce dla wszystkich bez względu na kategorię sprawności. Tego dnia uświadamiamy sobie szczególnie, że codzienna likwidacja barier i tworzenie płaszczyzny do wspólnego funkcjonowania zależy jedynie od nas samych. Niepełnosprawność nie musi ograniczać, każdy chce być możliwie samodzielny, radzić sobie w codziennym życiu, być częścią społeczeństwa, a osoby niepełnosprawne nie są tu wyjątkiem.

Celem corocznych obchodów jest zwiększenie świadomości publicznej o ograniczeniach z jakimi borykają się osoby niepełnosprawne m.in. niedostosowane pomieszczenia, problemy w dostępie do informacji, trudności ze znalezieniem pracy oraz stereotypowe postrzeganie niepełnosprawnych jako osoby niezaradne życiowo czy potrzeba konkretnych działań w kierunku ich likwidowania.

W tym szczególnym dniu, pragniemy podziękować za pomoc i troskę wszystkim zaangażowanym w działania na rzecz osób niepełnosprawnych – jesteście WIELCY!👏✅🖐

info: powiat gliwicki fb