Powiat Gliwicki: Dary z powiatu Calw i trójstronna wideokonferencja

0
689

Dary z powiatu Calw i trójstronna wideokonferencja
#pomocdlaukrainy

W poniedziałek, 14 marca 2022 r. z partnerskiego powiatu Calw przyjechał transport darów – składane łóżka, prześcieradła, pościel (kołdry i poduszki) oraz poszewki z przeznaczeniem na wyposażenie miejsc noclegowych dla uchodźców wojennych z Ukrainy, którzy przebywają na terenie powiatu gliwickiego.
Wszystko zostanie rozparcelowane m.in. w halach i salach sportowych, świetlicach wiejskich i remizach oraz innych obiektach na terenie gmin powiatu gliwickiego, w których przebywają uchodźcy, zgodnie z zapotrzebowaniem.
Dziś po południu odbyła się trójstronna wideokonferencja z powiatami: Calw i Mittelsachsen, w której uczestniczyli starostwie: Helmut Riegger (Calw), Matthias Damm (Mittelsachen) oraz Waldemar Dombek, starosta gliwicki. Włodarze powiatów podzielili się informacjami i doświadczeniem działań w swoich regionach podczas kryzysu migracyjnego z ostatnich tygodni. Potwierdzili wzajemnie wsparcie i rozmawiali o dalszej współpracy. Starosta Waldemar Dombek podziękował władzom powiatu Calw za przekazane dary.
Starosta gliwicki dziękuje także wszystkim instytucjom, ale przede wszystkim mieszkańcom powiatu gliwickiego za pomoc dla uchodźców z Ukrainy.
Według statystyki, dziś (14 marca 2022 r. godz. 14.00) na terenie powiatu gliwickiego przebywa ok. 786 uchodźców wojennych z Ukrainy, z czego 410 osób korzysta ze zorganizowanego zakwaterowania oraz 376 osób w kwaterach prywatnych (u mieszkańców).

info: powiat gliwicki