Powiat Gliwicki: Apel o pomoc Seniorom

0
228

Apelujemy do mieszkańców Powiatu Gliwickiego z prośbą o zwrócenie uwagi i udzielenie pomocy osobom samotnym, starszym – seniorom zamieszkującym w naszym sąsiedztwie.
Seniorzy są grupą osób, dla których koronawirus stanowi największe zagrożenie, dlatego zwracamy się do Państwa o udzielenie pomocy sąsiedzkiej w codziennych czynnościach np. w zrobieniu zakupów, a także o przekazaniu informacji do Ośrodków Pomocy Społecznej w gminach o potrzebie udzielenia pomocy, wsparcia dla osób w potrzebie. Dołóżmy wspólnie wszelkich starań, by w tym trudnym czasie nikt, a przede wszystkim seniorzy, osoby wymagające wsparcia nie pozostali sami.

Zgłoszenia osób wyrażających chęć pomocy można dokonać poprzez ankietę na stronie internetowej www.wspierajseniora.pl oraz w lokalnym ośrodku pomocy społecznej. Pod numerem telefonu: 22 505 11 11, uruchomiona została także specjalna infolinia dla seniorów potrzebujących wsparcia.

Jeżeli nie możesz włączyć się w wolontariat, ale chcesz pomóc, przekaż informację o Apelu oraz Solidarnościowym Korpusie Wsparcia Seniorów mieszkańcom, z którymi masz kontakt. Możesz to zrobić poprzez bezpośrednie poinformowanie lub udostępnienie naszego plakatu w mediach społecznościowych.

Starosta Powiatu Gliwickiego
Waldemar Dombek

info: Starostwo Powiatowe w Gliwicach