Przedstawiciele Facebooka potwierdzili, że dane prawie 50 mln użytkowników mogły zostać skradzione przez hakerów. Przestępcy mogli do tego celu wykorzystać lukę w funkcji „Wyświetl jako” – podaje BBC.

Władze Facebooka poinformowały o ataku hakerskim, do którego doszło 28 września. Wielu użytkowników zauważyło, że zostało wylogowanych z aplikacji serwisu. To skutek tego zdarzenia. Wylogowanych zostało aż 90 milionów kont.

Sprawa jest traktowana bardzo poważnie. Wiadomo, że luka w zabezpieczeniach została już zlikwidowana. Nie wiadomo, kto stoi za atakiem i jaki tak właściwie był jego cel.

Inny objaw ataku to wyłączenie możliwości oglądania swojego profilu jako inny użytkownik. To właśnie tam powstała luka, którą wykorzystali włamywacze.

O sprawie powiadomiono policję.

Ponadto, funkcja „Wyświetl jako” będzie przez jakiś czas wyłączona. W oświadczeniu Facebooka podkreślono, że śledztwo w sprawie dopiero rusza i da ono odpowiedź, czy konta użytkowników zostały wykorzystane w niewłaściwy sposób oraz czy hakerzy mieli dostęp do wrażliwych danych.