Czerwionka-LeszczynySport i rekreacja

W 12. kolejce Rybnickiej Klasy B, Płomień Czuchów wygrywa na własnym boisku z TKKF Jedność Grabownia-Golejów 2:1 (1:1).

Spotkanie rozegrane na boisku w Czuchowie dwóch sąsiadujących w ligowe tabeli drużyn, które walczą o czołowe miejsca w lidze.

Początek spotkania to minimalna przewaga naszego zespołu z okazjami bramkowymi, po których nasz zespół ma szansę na objęcie prowadzenia już 3. minucie meczu. Po zagraniu piłki ręką w polu karnym zawodnika Jedności sędzia tego spotkania dyktuje rzut karny, którego niestety nie wykorzystuje Łukasz Koperski. Jednak zespół nie odpuszczał i w 24. minucie obejmujemy prowadzenie po akcji duetu Maciej Zabielski – Kamil Cieślik. Nasz pomocnik wyprowadza akcję lewą stroną boiska, po której zagrywa piłkę wprost na głowę Kamila Cieślika a napastnik Płomienia bez problemu umieszcza piłkę w siatce i mamy 1:0. Po zdobytej bramce mieliśmy jeszcze swoje sytuacje, jednak to drużyna gości niespodziewanie po jednej z kontr zdobywa bramkę wyrównującą w 42. minucie meczu i do przerwy widniał wynik 1:1.

Po zmianie stron każda z ekip kreowała sobie bardzo dobre sytuacje bramkowe, w których brakowało skutecznego wykończenia. Przełomowa dla losu meczu była sytuacja z 83. minuty spotkania, bowiem piłkę zmierzającą w światło bramki po raz drugi ręką zatrzymuje zawodnik drużyny gości i sędzia odgwizduje kolejny rzut karny. Tym razem do piłki podchodzi Dariusz Pozór, który strzałem w samo okienko nie daje żadnych szans bramkarzowi Jedności i to ostatecznie nasz zespół zgarnia 3 punkty, wygrywając 2:1.

Było to ostatnie spotkanie naszego zespołu na własnym boisku w tej rundzie. Mecz bardzo wyrównany, w którym każda z drużyn mogła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Jednak to my finalnie wygrywamy i pozostajemy niepokonani w tym sezonie na własnym obiekcie. W najbliższy weekend czeka nas ostatnie spotkanie w Chwałęcicach, którym zakończymy rundę jesienną.