Czerwionka-LeszczynySport i rekreacja

W 4. kolejce Rybnickiej Klasy B, Płomień Czuchów wygrywa na własnym boisku z Poltent INTER Krostoszowice 2:1 (0:1).

Po środowym meczu pucharowym, w którym Płomień pokonał drużynę Poltent Inter Krostoszowice 5:0, doszło do kolejnego spotkania pomiędzy oboma zespołami, tym razem w rozgrywkach ligowych.

Początek spotkania lepiej rozpoczyna się dla drużyny gości, która już w 4. minucie odbiera nam piłkę na naszej połowie i w sytuacji sam na sam z bramkarzem zdobywa bramkę na 0:1. Niestety nasz zespół po straconej bramce próbuje odrabiać straty, jednak w pierwszej połowie dobrze dysponowana defensywa i bramkarz gości nie pozwalają nam na zdobycie choćby jednej bramki. Wynik do przerwy 0:1.

Druga połowa rozpoczyna się od ataków naszych zawodników i już w 47. minucie meczu przynosi nam to efekty. Instynktowny strzał Kamila Cieślik broni bramkarz gości, lecz piłka spada na 7 metr wprost pod nogi Mateusza Błauta, który strzałem z woleja lewą nogą pakuje piłkę do siatki i mamy 1:1. Zaledwie 6 minut później mamy już 2:1 dla Płomienia. Piłkę na prawe skrzydło dostaje Sebastian Bajura i z pierwszej piłki, płaskim podaniem zagrywa w pole karne drużyny Interu. Tam największym sprytem wykazuje się Darek Pozór, który dziubie sobie piłkę obok bramkarza i strzałem do pustej bramki wyprowadza nasz zespół na prowadzenie.

Dalsza część spotkania to duża przewaga Płomienia z licznymi sytuacjami bramkowymi, jednak żadnemu z naszych zawodników nie udało się podwyższyć wyniku meczu. Na domiar złego w samej końcówce spotkania zespół gości mógł a w zasadzie powinien doprowadzić do wyrównania, jednak piłkę zmierzającą do naszej bramki z linii wybija Szymon Bartyzel i mecz kończy się ostatecznie skromnym zwycięstwem Płomienia 2:1.

Po łatwym zwycięstwie w pucharze, tym razem zespół Interu pokazał charakter i postawił nam trudne warunki. Cieszą jednak zdobyte trzy punkty i teraz czas na zbliżające się Derby z MKS Czerwionka, które już w najbliższą sobotę!