Przedświąteczny pilchowicki kiermasz upłynął pod hasłem wielkiego przesłania.

Tegoroczny kiermasz przedświąteczny w Pilchowicach organizowany przez Stowarzyszenie Pilchowiczanie Pilchowiczanom, sołtysa, Radę Sołecką oraz Gminę Pilchowice, upłynął nie tylko jako jeszcze jedna okazja zakupu świątecznych produktów czy ozdób choinkowych, bowiem towarzyszyło temu wydarzeniu także wielkie przesłanie.

Podczas odbywającego się  tym razem plenerowego wydarzenia była także okazja uczestniczenia w akcji pomocowej małemu Wojtusiowi.

Mają pilchowickie kiermasze swój niepowtarzalny klimat i urodę.

Wystarczy spojrzeć na otoczenie Świętego Mikołaja, a także obsługę świątecznych stoisk, na których można było nabyć wszystko co konieczne do tego aby świąteczny stół i wigilijna wieczerza wyglądały tak jak na to zasługują Godne Święta. Nie zabrakło ozdób choinkowych słodyczy i wypieków przygotowanych rękami pilchowickich gospodyń.

Nie zabrakło na tegorocznym kiermaszu gości a jednym z nich była pani Agata Przewieźlik z Toszka.

Do Pilchowic przyjechała ze swoimi obrazami, a wyjechała z obietnicą rychłego powrotu do tej niezwykle gościnnej miejscowości o czym zapewniała, przysłuchując się ciekawym opowieściom historycznym a także pomysłom i działalnością kulturalną wielu stowarzyszeń działających na terenie pilchowickiej gminy.

Działalność którą pani Agata prowadzi na terenie miasta Toszka wyraźnie wpisuje się w  to wszystko co robi grupa nieprofesjonalnych artystów Ossianart, z tego też powodu jej zdaniem należałoby rozpocząć współpracę i to nie tylko jak wspominała na płaszczyźnie malarstwa i plastyki.

Z pewnością, pojawi się na jednym z pierwszych w nowym roku wernisaży w Pilchowicach dodała na koniec, na który to już terasz zaprasza Maciej Ossian Kozakiewicz w dniu 18 stycznia 2019 roku.

Tadeusz Puchałka