W Pilchowicach powiało świętami

Po niedzielnej uczcie dla duszy w postaci koncertu młodych talentów, poniedziałkowy wieczór sala gościnna na Damrota 5 zmieniła nieco swoje oblicze, i stała się tym razem warsztatem, w którym mistrzowie  bożonarodzeniowych ozdób pod okiem pani Aleksandry Kuszka, tworzyli swoje małe arcydzieła. Tematem poniedziałkowych warsztatów, których organizatorami byli członkowie Stowarzyszenia Pilchowiczanie Pilchowiczanom było tym razem zdobienie choinkowych bombek. Na pozostałe ozdoby nadejdzie niebawem czas informowała  pani Leokadia Piechuta, mistrzyni rzemiosła artystycznego i rękodzieła z Pilchowic. Tymczasem „pierwsze skrzypce grają” te podstawowe ozdoby, bez których przecież nikt chyba nie wyobraża sobie bożonarodzeniowej choinki dodała na koniec .

– Są jeszcze takie miejsca na Górnym Śląsku, w których docenia się zdolności rękodzielnicze mistrzów rzemiosła, zaś pilchowickie gospodynie z pewnością zaliczają się do przodujących w naszym powiecie pasjonatek wykonywania najróżniejszych świątecznych ozdób, a wszystkie te własnoręcznie wyprodukowane przedmioty można będzie już niebawem nabyć na świątecznym pilchowickim jarmarku, który jak zwykle zostanie połączony z kolejnym koncertem i licznymi występami młodzieżowych kabaretów.

Poniedziałkowe warsztaty stały się także okazją do miłej uroczystości o czym poinformowała prezes Stowarzyszenia pani Anna Surdel. Swoje urodziny obchodziły panie Maria Skubela, Elżbieta Jegielka oraz Danuta Szymkowiak. Dużo zdrowia i wielu prezentów pod choinką.

Z dobrze poinformowanych źródeł wynika, że podczas odbywającego się, w dniu 9 grudnia jarmarku w Pilchowicach, będzie także możliwość bliższego zapoznania się, ze znanym podróżnikiem i pisarzem Piotrem Kulczyną. Zatem do zobaczenia w hali sportowej miejscowej szkoły – co bychma niy przepomnieli – zapraszamy już teraz …

Tadeusz Puchałki