Pilchowice: WARSZTATY CERAMICZNE W PILCHOWICACH POD OKIEM WYTRAWNEGO INSTRUKTORA

0
1396

Poniedziałkowy primaaprilisowy wieczór na Damrota 5 poświęcono tym razem na bliższe zapoznanie się z techniką zdobienia ozdób ceramicznych (i nie był to żart, a całkiem poważne zajęcia). Organizatorami warsztatów była Gmina Pilchowice oraz tradycyjnie Stowarzyszenie Pilchowiczanie Pilchowiczanom.

Zajęcia prowadziła Dagmara Skowron specjalistka od technik zdobienia i malowania ozdób z gliny i gipsu. Pracownia którą reprezentowała pani Dagmara mieści się w Gliwicach.

Przy Jana Pawła II 14 D znajdziecie sklep z rękodziełem, prowadzone są tam także warsztaty ceramiczne cieszące się dużym zainteresowaniem, na które zaprasza się także młodzież oraz najmłodszych adeptów sztuki zdobienia z okolicznych przedszkoli. Grono rękodzielników w Pilchowicach skupiało tym razem osoby dorosłe, zaś najmłodszymi słuchaczami poniedziałkowego wykładu byli bracia Marcin i Bartek Rakoniewscy (lat 9) i (lat 8). Jako, że za pasem Wielkanoc, wśród wzorów ozdób, nie brakowało motywów związanych z tymi świętami, na uwagę zasługiwał wielkanocny Wiking w łodzi, który łudząco przypominał naszego zajączka.

   Nie brakowało koszyczków z kroszonkami, i niezwykle gustownych rzeźb, mogących stanowić piękną kominkową ozdobę.

 

Była także okazja do świętowania. Tym razem 100 lat odśpiewaliśmy pani Annie Strzelczyk. Wszystkiego dobrego pani Anno życzy redakcja.

 

 

 

 

 

 

materiał przygotował: Tadeusz Puchałka