Pilchowice : Spotkanie autorskie z Katarzyną Siwczyk autorką książki „Kobiety ze Śląska”.

0
232

Stowarzyszenie Pilchowiczanie Pilchowiczanom i Gminna Biblioteka Publiczna z Pilchowic, zorganizowały spotkanie z Katarzyną Siwczyk, autorką książki „Kobiety ze Śląska”

To pierwsza książka o znanych kobietqch utożsamiających się z naszym regionem.

Wśród nich swoje epizody znalazły: piosenkarka Anna Wyszkoni, Katarzyna Groniec, Kasia Moś, Karina Wojciechowska, Jolanta Fraszyńska, Marta Frank, Anna Dziewit-Meller, Agnieszka Hyży i Anna Popek oraz finalistka Master Chefa Kinga Paruzel – zostały bohaterkami książki dzięki temu że Śląsk zajmuje w ich życiu bardzo ważne miejsce.

Kobiety ze Śląska to publikacja która obala typ i stereotyp, typowej gospodyni i kury domowej. Wręcz przeciwnie, utwierdza w przekonaniu, że Ślązaczki to kobiety sukcesu i w każdej dziedzinie radzą sobie doskonale. Nie jest dla nich obcy świat biznesu, muzyki czy też mody.

Katarzyna Siwczyk to 30 letnia mieszkanka Rud. Dziennikarka i redaktorka, absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim i politologii na Uniwersytecie Śląskim.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem wideo.

Na spotkaniu z okazji swojej rocznicy urodzin życzenia przyjęło trzech członków stowarzyszenia a w specjalny sposób , okazji okrągłej rocznicy została wyróżniona jedna z jego uczestniczek.

/arc/