Pilchowice: Noworoczne spełnianie piłkarskich marzeń

0
422

Noworoczny Halowy Turniej Piłkarski dla dzieci na stałe zagościł w kalendarzu imprez sportowych organizowanych w Pilchowicach. Jego 16. edycja odbyła się 11 stycznia i zakończyła się triumfem Akademii Piłkarskiej Team Gliwice. 

 

– Te turnieje mają dostarczać pozytywnych emocji i wrażeń związanych z rywalizacją, ale i stwarzać młodym zawodnikom możliwość poznawania piłkarzy i trenerów mających na swym koncie znaczące sukcesy – mówi organizator noworocznych rozgrywek z agencji PiSk Piotr Skorupa. – Biorąc pod uwagę tylko trzy ostatnie edycje, należy przypomnieć, że dwa lata temu do Pilchowic przyjechał Jerzy Dudek, zwycięzca Ligi Mistrzów z FC Liverpool, a także bramkarz reprezentacji Polski i Realu Madryt. Rok temu mieliśmy okazję gościć Kamila Wilczka, króla strzelców naszej ekstraklasy, reprezentanta Polski i piłkarza Broendby Kopenhaga. Wreszcie w tym roku na moje zaproszenie odpowiedział m.in. Dariusz Dudek, były piłkarz Widzewa Łódź i Legii Warszawa, a obecnie trener Zagłębia Sosnowiec. 

Z dziennikarskiego obowiązku dodajmy, że w roli gości honorowych wystąpili w tym roku także Józef Dankowski (były kapitan Górnika Zabrze, 4-krotny mistrz Polski, reprezentant Polski, trener), Michał Zieliński (były piłkarz m.in. Górnika Zabrze, GKS-u Katowice, Korony Kielce, reprezentant Polski), Jarosław Kaszowski (były reprezentant Polski w futsalu i piłkarz Piasta Gliwice, który przeszedł z tym klubem drogę od B Klasy do Ekstraklasy), a także Andrzej Orzeszek (były piłkarz Górnika Zabrze).

Na parkiecie hali Zespołu Szkół rywalizowało sześć drużyn, a klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco: 

  1. Akademia Piłkarska Team Gliwice
  2. Reprezentacja Podokręgu Zabrze
  3. KS 94 Rachowice
  4. Jedność 32 Przyszowice
  5. Reprezentacja Gminy Pilchowice 
  6. MLKS Woźniki