Wczoraj zatrzymano kolejnych dwóch pijanych za kółkiem

Pierwsze zatrzymanie to efekt działania dzielnego knurowianina, który spostrzegł pijanego mężczyznę wracającego ze sklepu i zmierzającego do auta, którym też, jak się okazało, wcześniej przyjechał.

Świadek podjął natychmiastowe działania. Zatrzymał nietrzeźwego, uniemożliwił dalszą jazdę i powiadomił policję. Mundurowi przejęli 32-latka, w którego żyłach, prócz krwi, znajdowało się ponad 3,3 (!) promila alkoholu. Podejrzany stracił tym samym prawo jazdy. Czeka go proces karny i wyrok (do dwóch lat pozbawienia wolności). Z całą pewnością odczuje też swój czyn finansowo –kara grzywny, jaka go czeka, to minimum 5 tys. zł.
Warto też podziękować odważnemu świadkowi, który, nie wahając się, podjął działania – być może uratowały one czyjeś życie lub zdrowie.
A około godziny 21.30 policjanci zatrzymali 44-latka z Knurowa, który spowodował zdarzenie drogowe na ul. Rybnickiej: uderzył kierowanym volkswagenem golfem w barierki. W jego organizmie wykryto ok. 2,5 promila alkoholu. Jak w każdym tego typu przypadku, prawo jazdy zostało już zatrzymane i jak wyżej, nieodpowiedzialnego kierowcę czekają poważne konsekwencje karne oraz finansowe.

info: KMP Gliwice