DRAMAT KONI w Paniowach

Wolontariusze OTOZ Animals Inspektorat Gliwice otrzymali informacje i wezwanie pomocy do ZABIEDZONEGO zwierzęcia, znajdującego się na jednej z posesji w Paniowach.
     Z naszych informacji wynika, że do tego samego przypadku wzywani byli również kilkukrotnie policjanci. 

  Najbiedniej wyglądający koń, pracował cały czas na swoje utrzymanie, będąc wykorzystywanym przez właścicielkę, do przewozu dzieci.
   Właścicielka, po jazdach nakrywała go, grubą zimową derką, w celu osłonięcia przed oczami ludzi, jego odstających z wygłodzenia kości.

   W ciągu kilku najbliższych dni, liczymy na to, że zwierzęta zostaną nieodpowiedzialnej pani odebrane.

Prawdopodobnie sprawą zajmie się również prokuratura.

 

OTOZ ANIMALS:

Sama skóra i kości.
Cierpiący i wycieńczony koń był zmuszany do jazdy w rekreacji – pracy, która była ponad jego siły…

Dzisiaj odebraliśmy właścicielowi skrajnie wychudzonego, zaniedbanego i schorowanego konia, który do tego wszystkiego cały czas był zmuszany do pracy pod siodłem, zarabiajac pieniądze dla właściciela.

Po zapoznaniu sie z dowodami i zeznaniami świadków oraz samodzielnej weryfikacji zgłoszenia postanowiliśmy, że dalsze pozostawanie u dotychczasowego właściciela lub opiekuna zagraża życiu i zdrowiu konia.

Konik jest w bardzo złym stanie. Mamy jednak nadzieje, że jego dramat się skończył…

Jego diagnoza, leczenie, rekonwalescencja bedzie bardzo długa i kosztowna. Ten koń całe życie służył człowiekowi i co za to otrzymał…?

Naszym obowiązkiem jest mu pomóc odzyskać zdrowie i chęć do życia oraz zapewnić mu spokojną i godną starość, na jaką w pełni zasługuje.

Poruszymy niebo i ziemię aby tak się stało.

Błagamy o pomoc
OTOZ ANIMALS – Inspektorat
Gliwice ul. Kościuszki 35
nr konta: 41 1240 4302 1111 0010 5992 3319
z dopiskiem: Siwek
Razem możemy więcej 

 

7 KOMENTARZE

  1. Bezduszne bestie… Wysoka kara powinna być !!Oby los im odpłacił ! Super ,że są jednak i tacy co los niewinnych i bezbronnych biedactw nie jest im obojętny ! Dziękujemy tym osobom!

  2. Na fejscie niektórzy są bardziej poruszeni stanem tego konia niż Alfiego Evansa. Przepraszam za porównanie, nie mogłem się powstrzymać…

    • To są Paniowy, w Paniówkach nie ma stadniny koni, jest jedynie hipoterapia gdzie świetnie dbają o konie i parę przydomowych gospodarstw. Interwencja była w stajni zaraz obok rybołówki

  3. Gdzie wcześniej byli ludzie ( to musi trochę trwać zanim doprowadzi się konia do takiego stanu) i co za ludzie przychodzili z dziećmi i sadzali na takiego konia!!!

Comments are closed.